آخرین اخبار

26. تير 1400 - 21:55
در گفت و گو با خبرلنده مطرح شد:
آخرین وضعیت میزان مصرف برق درشهرستان لنده+جزئیات
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
رئیس اداره برق شهرستان لنده آخرین وضعیت میزان مصرف برق و شیوه های اجرایی برای کاهش میزان بار برق مصرفی در این شهرستان را تشریح کرد.

سید مالک رازنهان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبرلنده، با تشریح آخرین وضعیت میزان برق مصرفی در شهرستان لنده گفت: همه ما به خوبی آگاه هستیم که امسال وضعیت کم بارشی و ادامه خشکسالی در چند سال گذشته بیشترین تاثیر را در حوزه آب و برق داشته است و به همین دلیل امسال در حوزه تولید برق از سد‌ها مشکلات اساسی داشتیم.

وی افزود: باتوجه به مشکلات موجود در این حوزه شاهد یک برنامه‌ریزی جامع برای مدیریت الگوی مصرف برق هستیم که قطعی‌های بابرنامه و زمانبندی شده یکی از سیاست‌های جبران‌کننده نوسانات در کل کشور است.

رئیس اداره برق شهرستان لنده تصریح کرد: استان و شهرستان لنده به تبع این سیاست‌ها نیز روند قطعی با برنامه را در سطح استان برای یک بازده زمانی محدود آغاز کرد که باتوجه به نیازمصرفی خانوار‌ها این قطعی‌ها به کمترین سطح ممکن رسیده است.

وی افزود: به منظور کاهش میزان مصرف برق و رفاه بیشتر شهروندان ساعات کاری ادارات از ۷صبح تا۱۳ کاهش یافت و روز‌های پنج شنبه نیز تعطیل اعلام شد که این اقدام تاثیر بسیار زیادی در کاهش میزان مصرف برق به خصوص در ساعات اوج مصرف داشته است.

رازنهان گفت: میزان نرم برق مصرفی کل شهرستان لنده ۱۵مگابات است که در ساعات اوج میزان مصرف باتوجه به اقدامات صورت گرفته و همکاری خوب کشاورزان و صنوف مختلف صنعتی این نرم ۱۴مگابات و کمتر نیز رسیده است.

وی در خصوص قطعی‌های غیر منتظره نیز گفت: باتوجه به طولانی بودن خطوط انتقال برق بار‌ها شاهد برخورد پرندگان و‌اشیاء، شکستگی پایه‌های برق در بحران‌های مختلف هستیم که این حوادث غیره منتظره عاملی برای قطعی چند ساعته برق خواهد شد که یک امر کاملا طبیعی است و در خصوص قطعی با برنامه نیز از قبل همه شهروندان را از طریف فضای مجازی با صدور اطلاعیه‌ای آگاه می‌کنیم.

رئیس اداره برق شهرستان لنده گفت: انتظار داریم شهروندان در خصوص رعایت الگو‌های مصرف برق به خصوص در ساعات اوج پیک مصرف حتما همکاری و همراهی لازم را به شرکت توزیع نیریو برق به منظور تامین برق همه شهروندان داشته باشند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87