آخرین اخبار

11. آذر 1400 - 13:49
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزدازی شهرستان لنده گفت:تنها دو نیروی حفاظتی برای کل شهرستان،چگونه می تواند با دستان خالی با ۱۰ تا ۱۵ نفر فرد مسلح که سروصورت شان بسته است مقابله کند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبرلنده،  در خصوص مشکلات مربوط به کوه حاتم و تلرش در منطقه مرزی لنده_تشان گفت: مرثیه درختان تلرش همچون کوه حاتم سر درازی دارد.بحث اختلافات مرزی تقسیمات کشوری باعث شده که متخلفین از این شرایط سوءاستفاده کنند.

 

ذبیح الله محمدی افزود:در محدوده کوه تلرش که مرز بین دو شهرستان بهبهان و لنده است؛ متخلفین آن در محدوده شهرستان بهبهان سکونت دارند اقدام به قطع درختان بلوط و احداث کوره ذغال کرده و محموله قاچاق خود را از طریق شهرستان بهبهان به اهواز و سایر شهرستان های استان خوزستان می‌فرستند و متاسفانه در این مسیر هیچ گونه برخورد قانونی با متخلفان نمی‌کنند.

 

وی ادامه داد: در سال های گذشته متخلفین این حوزه مشخص و با تنظیم پرونده تخلف ،برخورد قانونی از سوی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده صورت گرفت.

 

محمدی تاکید کرد: کوه تلرش و حاتم به دلیل مسلح بودن متخلفین طی سال های گذشته محلی برای قطع درختان و ایجاد کوره های ذغال شده و متخلفین که همگی ساکن استان خوزستان و شهرستان بهبهان هستند در فصل تابستان سطح عظیمی از جنگل های این منطقه را طعمه حریق کردند.

 

وی در ادامه تاکید کرد: طی چندین مرحله به سمت نیروهای منابع طبیعی شهرستان لنده تیراندازی کردند و با وجود انعکاس همه این اتفاقات در مکاتبات فراوان،تاکنون فریادرسی پیدا نشد.

 

این مسئول گفت: تنها دو نیروی حفاظتی برای کل شهرستان،چگونه می تواند با دستان خالی  با ۱۰ تا ۱۵ نفر فرد مسلح که سروصورت شان بسته است مقابله کند.

 

وی در ادامه گفت: تمام کاری که از دست اداره منابع طبیعی ساخته است حضور در منطقه ،شناسایی افراد و تنظیم پرونده تخلف و ارجاع به مقامات قضایی است .کاری که طی این چند سال انجام گرفته اما نتیجه بخش نبوده است.

 

محمدی در پایان گفت: نیاز است از سوی مسئولین نهادهای امنیتی و نظامی با این متخلفین مسلح که از هر اقدامی ابایی ندارند برخورد سریع و قانونی صورت پذیرد در غیر این صورت از دست ذبیح الله محمدی،سعید آبیار و خسرو محمدی با دستان خالی و بدون هر گونه مجوز قانونی حمل سلاح کاری برای برخورد با افراد مسلح بر نمی آید.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675