آخرین اخبار

21. آذر 1400 - 8:36
مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت: امروز ترویج گفتمان فرزندآوری یکی از مهمترین سیاست های کشور است و این مهم باید از طریق نخبگان، هنرمندان و افراد تاثیرگذار به جامعه منتقل شود.

به گزارش خبرلنده، نشست هم اندیشی و ارائه راهکارهای علمی و عملی در جهت اجرای طرح جمعیت جوان کشور به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده و با حضور جمعی از روحانیون، مسئولان هیئت های مذهبی در محل سالن جلسات این اداره برگزار شد.

در ابتدای این نشست رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده با تاکید بر ضرورت تربیت فرزند در جامعه گفت:آنچه امروز به عنوان یک اصل مهم در جامعه تلقی می شود بحث فرزندآوری و تربیت صحیح اسلامی است.

حجت الاسلام سید محمود الهی نیا گفت:یکی از نحله ها و آسیب های که در آینده کشورما با آن مواجه است بحث پیری جمعیت و کاهش میزان جمعیت کشور است که این اقدام به خودی خود نوعی تهدید به حساب خواهد آمد لذا باید اقدامات زیربنایی و اساسی در این حوزه با هم اندیشی و همفکری همه نخبگان ، علما، مسولان و سایر اقشار جامعه صورت پذیرد.

وی تاکیدکرد:کاهش شدید نرخ موالید در کشور به خودی خود یکی از آسیب های است که حتما باید همه اقشار جامعه نسبت به آن دغدغه داشته باشند چرا که برای آینده کشور قطعا مخاطرات و پیامدهای زیان باری خواهد داشت.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت:طرح هایی در راستای حمایت از خانواده ها به خصوص برای فرزند سوم و چهارم طرح شد ولی متاسفانه به دلیل برخی سیاست های غلط اجرایی نشده است .

در ادامه نیز یکی از کارشناسان حوزه فضای مجازی در شهرستان لنده با اشاره به اجرای طرح های مختلف از سوی دشمن در حوزه خانواده گفت: امروزه دشمنان با اجرای طرح های مختلف در حوزه زنان و خانواده به دنبال از هم پاشیدگی نظام خانواده هستند.

سید اسماعیل میری گفت: تهیه هزاران ساعت فیلم و مستند و وارونه جلوه دادن حقایق و سبک زندگی ایرانی و اسلامی و اجرای سیاسیت های شوم تک فرزندی و حتی ترویج و تبلغ ازدواج سفید از اقدامات تاثیرگذار دشمن در حوزه زنان و حتی خانواده است.

وی افزود: عدم توجه به آسیب های ناشی از این اقدامات در حوزه فضای مجازی و نداشتن سیاست راهبردی در جهت تبلیغ و تشویق اقشار مختلف مردم به فرزند آوری از چالش های مهم فراروی متولیان فرهنگ در کشور است.

این کارشناس حوزه فضای مجازی و رسانه گفت: آمارهای مختلفی در مورد نرخ رشد جمعیت ارائه می شود اما نرخ رشد جمعیت در حال حاضر پایین تر از 1.6 درصد بوده و بسیار نگران کننده است.

وی افزود: تغییر در سبک زندگی فردی و اجتماعی فرد در حوزه های مختلف به خصوص تحت الشعاع گرفتن از سیاست های رسانه ای و فضای مجازی آلوده از سوی دشمنان باعث اطاعت پذیری برخی از اقشار جامعه از سیاست های "قورباغه پزان" دشمنان شده است.

در ادامه نیز رئیس بسیج کانون هنرمندان شهرستان لنده گفت: آنچه مسلم است هنر تئاتر و طنز نقش مهمی در انتقال پیام به مخاطبین دارد که این مهم را یعنی تشویق مردم به فرزندآوری را به عنوان یک راهبردی مهم در اجرای جشن ها حتما اجرایی خواهیم کرد.

وی افزود: برگزاری همایش ها و جلسات مهم با اندیشمندان، بزرگان و ریشسفیدان در جهت ترویج فرهنگ ازدواح آسان از جمله مهمترین کارهای است که می توان در جهت افزایش ازدواج در جامعه اجرایی کرد.

در ادامه نیز چند نفر از حاضرین اجرای سیاست های غلط بانکی را سد راه ازدواج جوانان دانسته و خواستار تسهیل در اعطای تسهیلات بانکی ازدواج جوانان شدند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675