آخرین اخبار

20. دى 1400 - 14:21
استاددانشگاه علامه طباطبایی تهران و حوزه علمیه قم گفت:با بررسی شخصیت حاج قاسم در تولی و تبری، اخوت و برادری،تواضع، امام یاوری و امام باوری ، مقتدر و پای کاربودن از ویژگی ممتاز حاج قاسم بود.

استاددانشگاه علامه طباطبایی تهران و حوزه علمیه قم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه  خبرلنده،با گرامیداشت یاد و خاطره سردار دلها حاج قاسم سلیمانی گفت: به نظر ما من از نظر فردی و اجتماعی باید به شاخصه های سردار سلیمانی توجه ویژه ای کرد و باید این مهم را در جامعه نهادینه کرد.

 

حجت الاسلام سیدجعفری نسب افزود: باید در سه بعد این مهم مورد توجه قرارگیرد که ابتدا از نظر بینشی و نگرشی ، گرایشی و کنشی و رفتاری باید شاخه های حاج قاسم سلیمانی را در خودمان و جامعه احصاء کنیم.

 

وی تاکیدکرد:هرکدام از ما باتوجه به مباحث مطرح شده می توانیم در حوزه های مختلف در سطح جامعه اثر گذار باشیم لذا باید به این مهم توجه ویژه داشته باشیم.

 

استاددانشگاه علامه طباطبایی تهران و حوزه علیمه قم گفت:از نظر بینشی بحث تقوا، شناخت، استقلال ، آزادی، دفاع از ارزش ها،دشمن شناسی، مومن و مسول بودن از شاخصه های فردی و اجتماعی شهید سلیمانی بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد:از نظر گرایشی نیز با بررسی شخصیت حاج قاسم در تولی و تبری، اخوت و برادری،تواضع، امام یاوری و امام باوری ، مقتدر و پای کاربودن از ویژگی ممتاز حاج قاسم سلیمانی است. 

 

جعفری نسب گفت: از نظر کنشی و رفتاری نیز حاج قاسم دارای شخصیتی بود که رفتار خود را بر میزان شاخصه های الهی تنظیم می کرد و مبنا قرار دادن سیاست های کلان حکومتی و پذیریرش اوامر امام جامعه و نقد خیرخواهانه، انقلابی گری و مسولیت پذیری و ولایی بودن و مقام بودن در برابر سختی ها و مشکلات از مهمترین شاخصه های حاج قاسم سلیمانی بوده است.

 

انتهای پیام

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675