آخرین اخبار

22. دى 1400 - 23:16
کارشناس مشاوره و روانشناسی گفت: ترساندن فرزندان از شخصیت های خیالی نظیر آنابل، محمدقلی و سایر شخصیت های خیالی باعث شده است ضمن خالی شدن پیمانه اعتماد به نفس کودکان شاهد افزایش ترس در سنین بالاتر باشیم.

به گزارش خبرلنده،کارشناس مشاوره و روانشناسی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،با اشاره به ضرورت توجه بیشتر والدین به بحث روانشناختی ترس در بین کودکان گفت: یکی از مهمترین و اساسی ترین چالش های پیش روی والدین در سنین 3تا 8سال بحث القاس ترس به فرزندان برای عدم انجام کاری و یا خواباندن آنان است.

سیده حمیده جعفری گفت: این چالش که متاسفانه در بیشتر والدین حکم فرما است باعث شده است تا ترس به عنوان یک یارهمیشگی در سایه همراه فرزند باشد و حتی در مواقعی که در جمع هست احساس ترس کنند.

وی افزود: ترساندن فرزندان از شخصیت های خیالی نظیر آنابل، محمدقلی و سایر چهره ها و شخصیت های خیالی باعث شده است ضمن خالی شدن پیمانه اعتماد به نفس کودکان شاهد افزایش ترس در سنین بالاتر باشیم.

این کارشناس مشاوره گفت:اگر بخواهیم این حس ترس را از فرزندان خود کاملا دور سازیم باید حتما ابتدا یک خاطری آسوده با ساختن و ترسیم شخصیت های ایرانی و قوی برای آنان ایجاد کنیم و در ادامه با القای تو قوی هستی، تو پهلون هستی، تو از چیزی نمی ترسی و از این تعابیر باعث خواهد تا نوعی خودباوری در کودک شما ایجاد شود.

وی تاکیدکرد: متاسفانه برخی خانواده ها به تاسی از خستگی کارروزانه خود و فشار های روحی و روانی ناشی از مشکلات روزانه شب ها که نیازمند استراحت کامل هستند اقدام به القا برخی ترس ها برای کودکات و خواباندن آنان برای استراحت خود می کنند که همین القا ترس کم کم زمینه ساز حالش مشکلات روحی و روانی در کودکان می شود که آثار و پیامدهای آن را می توان در نوجوانی و جوانی کاملا مشاهده کرد.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675