آخرین اخبار

31. ارديبهشت 1401 - 12:15
کارشناس مشاوره و خانواده گفت: یکی از چالش های مهمی که امروزه به خودی خود یک تهدیدبالقوه در مسیر جوان سازی کشور محسوب می شود بحث سقط جنین است.

حمیده جعفری در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبرلنده ،با اشاره به ضرورت توجه به مسئله پیری جمعیت گفت: سال های زیادی است که مقام معظم رهبری در خصوص  بحث پیری جمعیت کشور به مسولان هشدار می دهند و بارها از عدم برنامه ریزی مسولان نیز گلایه مندی خویش را اعلام داشتند.

 

این کارشناس مشاوره و خانواده گفت:توجه به امر فرزندآوری یکی از مهم ترین وظایف زنان است ولی در این بین نیز مسولان و متولیان حوزه جمعیت نیز وظیفه دارند تا با اتخاذ سیاست های لازم زمینه سازی این مهم را در جامعه تعمیق ببخشند.

 

وی افزود: روند روبه رشد جمعیت کشور و گام نهادن در مسیری میانسالی در نوع خود یک چالش بزرگ برای آینده کشور است که باید تدابیر لازم در خصوص جوان سازی جمعیت کشور در سال های آینده اندیشیده شود.

 

جعفری گفت: یکی از مهمترین مولفه های مهم در بنیه دفاعی کشور وجود سرمایه عظیم نیروی انسانی جوان است که این مهم آثار و برکات ارزشمندی در جامعه می تواند داشته باشد.

 

وی در ادامه گفت: تشویق و ترغیب خانواده ها به بحث فرزندآوری و جوان سازی جمعیت کشور یکی از مهمترین مسائلی است که در این سال ها مورد تاکید مقام معظم رهبری است و امیدواریم دولت با اعمال سیاست های جدید در حوزه جمعیت بتواند گام های مهمی در این راستا با حمایت از خانواده ها را اجرایی کند.

 

کارشناس مشاوره و خانواده گفت:باید در نظر داشت با توجه به احتمال مرگ و میر فرزندان در سنین طفولیت تا جوانی حتی تولد دو فرزند در هر خانواده نیز کمتر از حد جایگزینی جمعیت است، بنابراین نیاز به افزایش فرزندآوری جهت ایجاد تناسب در ساختار جمعیتی کاملاً حس می شود.

 

وی در ادامه گفت: یکی از چالش های مهمی که امروزه به خودی خود یک تهدید بالقوه  در مسیر جوان سازی کشور محسوب می شود بحث سقط جنین است که این مهم باید از سوی متولیان حتما مورد عتاب و خطاب قرار گیرد.

 

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675