آخرین اخبار

3. تير 1401 - 14:52
امام جمعه لنده گفت: برگشت اعتبارات در حوزه آب رسانی و افزون بر ٢١٢میلیارد تومانی واقعا جفا در حق مردم است که امیدواریم این خبر صحت نداشته باشد ولی اگر هم درست باشد باید مدعی العوم و دادستان عمومی استان در این حوزه ورود قاطع داشته باشند.

به گزارش خبر لنده، حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد.

وی گفت: اگر اخلاق در هر حوزه ای نباشد شاهد برخی بداخلاقی ها و آسیب های اجتماعی در جامعه خواهیم بود.

امام جمعه لنده تصریح کرد: اخلاق در بیانیه گام دوم یکی از محور های کلیدی در اجرای اعمال و رفتار ما است که مقام معظم رهبری به درستی به آن تاکید کرده است.

وی تاکیدکرد: پدخندق، یک از افتخارات ما در دفاع مقدس است چرا که تا آخرین گلوله در مقابل دشمن ایستادند و باید یاد وخاطره این عزیزان را گرامی داشت.

محمودی اصل گفت: موسم حج و حضور جمعیت زیادی از مسلمانان این واجب خداوند را عمل می کنند و در این مراسم بزرگ جهان اسلام از ملیت های مختلف اما با لباس فرم مشترک و اعمال مشترک خویش برای پابیندی به احکام اسلامی با حضور در مراسم برائت از مشرکین برگزار و باعث بیداری اسلامی شده است.

وی گفت: در این مراسم خیانت امریکایی ها و صهیونیست ها را به روشنی برای تمامی مسلمانان را اشکار خواهد کرد.

امام جمعه لنده گفت: روز دهرالارض یکی از روزهای است که خشکی و بیت الله الاحرام برای تجلی رحمت الهی آغاز شده که روزه گرفتن در این روز برای مسلمانان توصیه شده است.

وی گفت:روز جهانی مبارزه به مواد مخدر یکی از خیانت های بزرگ امریکا و ایادی آن و مستکبرین برای به فساد کشاندن کشورهای اسلامی با توطئه های خود بودند که انگلیسی ها مواد مخدر را مجانی به ایرانی ها می دادند و سوخته آن را از مردم می خریدند تا همه را فراگیر کنند و تلاش کردند تا مردم را دچار اعتیاد کنند که امروزه نیز این مهم در جامعه شیوع پیدا کرده و شاهد ماهش سن اعتیاد هستیم که خانواده ها باید بیشتر دقت کنند.

 

محمودی اصل تاکید کرد: رسالت مهم خانواده در حوزه آگاهسازی نیازمند برنامه ریزی گسترده است و از زحمات نیروی انتظامی و دستگاه قضایی و دیگر دستگاه های که در قالب کمک های ترک اعتیاد زحمت می کشند باید تشکر کنیم.

 

وی گفت: سالروز شهادت دکتر بهشتی و هفته قوه قضاییه را به همه قضات و زحمت کشان اسن قوه مهم در کشور تبریک می گوییم چرا که رسالت مهم قضاوت و برقرای عدل وداد است که اگر خوب عمل کنند شاهد اعتماد به نظام هستند و اگر بد عمل کنند موجب نارضایتی عمومی می شود.

امام جمعه لنده گفت: توجه به مطالبات مهم مردم و حل وفصل کردن مشکلات مردم توسط

وی گفت: چپاول و زمین خواری در کشور واستان شهرستان نیازمند برخورد قاطع قضایی است و باید به گونه ای عمل شود که برخورد ها قانونی باشد.

خطیب جمعه لنده گفت: برگشت اعتبارات در حوزه آب رسانی و افزون بر ٢١٢میلیارد تومانی واقعا جفا در حق مردم است که امیدواریم این خبر صحت نداشته باشد ولی اگر هم درست باشد باید مدعی العوم و دادستان عمومی استان در این حوزه ورود قاطع داشته باشند.

وی افزود: بحث مجالس فاتحه که گویا تذکرات فایده ندارد و شاهد برخی رفتارها و افزایش هزینه های اقتصادی و مالی هستیم که باعث به چالش انداختن خانواده های کم بضاعت می شود که انتظار است همه خانواده ها این مهم را رعایت کنند و از کسانی که نسبت به رعایت و کم هزینه کردن این مهم را تلاش کردند باید قدردانی کنیم.

امام جمعه شهرستان لنده گفت:از دادستان‌ محترم می خواهیم با تیراندازی در مراسمات برخورد قاطعی داشته باشند و انتظار داریم بزرگان و ریشسفدان نسبت به مصوبات جلسه شورای فرهنگ عمومی تلاش کنند.

وی گفت:برگزاری کنکور سراسری مهمترین اقدامی است که همه مردم باید در صرفه جویی برق در روزهای برگزاری کنکور نهایت همکاری را داشته باشند.

محمودی اصل گفت:در این روزهای مهم باید هوای مستاجرین را داشته باشیم و از افزایش بی رویه قیمت ها جلوگیری شود و در شهرهای کوچک فقط ٢٠درصد به قیمت اجاره بها اضافه کنند.
انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675