آخرین اخبار

20. تير 1401 - 14:46
فرمانده سپاه ناحیه لنده از بازسازی واقعه غدیر خم درشهرستان لنده به همت کانون بسیج هنرمندان این شهرستان خبرداد.

سرهنگ پاسدار روح الله ویسی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبرلنده ، با اشاره به اجرای نمایش بزرگ واقعه غدیرخم در شهرستان لنده گفت:با توجه به اجرای موفق  نمایش بازسازی واقعه غدیرخم در سال۱۳۹۴ در این شهرستان و توانمندی هنرمندان این شهرستان امسال نیز این نمایش بزرگ در شهرستان لنده برگزار خواهدشد.

 

فرمانده سپاه ناحیه لنده گفت: هنرمندان ارزشی و مشتاق اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در کانون بسیج هنرمندان شهرستان لنده با همکاری سپاه ناحیه لنده و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد این نمایش فاخر را در یکی از روستاهای شهرستان لنده برگزار خواهند کرد.

 
وی در ادامه تاکیدکرد:به یقین برگزاری چنین نمایشی و بازسازی واقعه غدیرخم در معرفی هرچه بهتر واقعه غدیرخم به نسل جوان می تواند تاثیرگذاری خوبی را ایجاد نماید.

ویسی در ادامه گفت:برای اجرای هرچه بهتر این ویژه برنامه بزرگ نیازمند همکاری مردم و مسئولین شهرستانی و استانی هستیم.

در ادامه نیز مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان لنده گفت: بیش از ۲۰۰بازیگر و سیاهی لشکر و ۹۷نفر عوامل پشت صحنه در این کار بزرگ مشارکت خواهند داشت.

 

کریمی زاده کارگردان نمایش غدیر خم افزود:این نمایش در تاریخ ۲۷تیرماه سال جاری در یکی از روستاهای شهرستان لنده برگزار خواهد شد و از توانمندترین هنرمندان شهرستان و استان در حوزه تعزیه و نمایش استفاده خواهیم کرد.

کارگردان نمایش واقعه غدیرخم گفت: هنرمندانی که در این نمایش اجرا خواهند داشت:نورالله تقی زاده، رضا عسکری، سلیمان تاجدینی، عبدالوهاب تقی زاده، محسن کریمی، علیرحم علیزاده، جواد علیزاده، حمید سیدی، محمد محمدی،سید محسن مرتضوی فر،یاسر خالقی،سید افضل خرمی، نصیب الله آقازاده،سید مالک قدسی،سید علی قدسی،مهدی کریمی خواهند بود.

 

وی گفت:طراحی صحنه محمد جرنده و نورالله تقی زاده، موسیقی: احمد صفدری، صدابردار: نوید موسایی، مدیر تدارکات: مهدی شفایی، ساسان تاجدینی، هماهنگی سیاهی لشکر فرخنده ریاحی،مریم محمدی،صنم مرادی نسب، جهان بزمیان جواد مرتضوی فر و نویسنده و کارگردان: احمدعلی کریمی زاده می باشند.

 
 

 

گفتنی است نمایش بازسازی واقعه غدیرخم در سال۱۳۹۴ در منطقه دشت بن از توابع بخش موگرمون در شهرستان لنده برگزارشد که با استقبال چندین هزارنفری شهروندان از شهرهای مختلف استان همراه بوده است.

انتهای پیام

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87