آخرین اخبار

18. بهمن 1401 - 9:20
درگفت وگو با خبرلنده صورت گرفت:
توزیع ۶۵٠ تن نهاده های کشاورزی در لنده
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان لنده از توزیع بیش از ۶۵٠ تن نهاده‌های کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

عطب الله بیژنی نسب در گفت وگو با خبرنگارپایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبرلنده، با اشاره به بارندگی های خوب سال زراعی امسال گفت: امسال باتوجه به بارش نزولات آسمانی به موقع در فصل کشت در سطح شهرستان لنده و طبق برنامه‌ریزی و همدلی کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی بدون هیچگونه کمبودی در توزیع و تخصیص ١٠٠ درصدی کود از طریق سامانه در بین کشاورزان صورت گرفت.

وی افزود: این اقدام علاوه بر توزیع عادلانه نهاد‌ها،باعث جلوگیری از انحراف کود و خروج توسط سودجویان به خارج از شهرستان شد.

 

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان لنده تأکید کرد: میزان کود توزیع شده در سطح شهرستان تاکنون ۶۵۰ تن بوده که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد کاهش و نسبت به سهمیه در نظر گرفته از طرف استان ۴۰ درصد کاهش داشتیم که این سطح کاهش نشان دهنده توزیع عادلانه و قطع راه انحراف کود توسط سودجویان نهادههای شیمیایی است.

 

بیژنی نسب گفت: درحالیکه امسال افزایش سطح کشت در اراضی آبی تحت عنوان کشت قراردادی رتبه اول استان در بین شهرستانها را کسب کردیم در اراضی دیم تحت عنوان جهش تولید در دیمزارها با افزایش ۶۰ درصدی تعهدات نسبت به سال گذشته از ۱۸۰۰ هکتار به  چهار هزار و۸۰ هکتار توسط کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی در سامانه دیم زاره ثبت شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از تمام کشاورزانی که تاکنون سهمیه نهاده‌های شیمیایی خود را دریافت نکردند تا آخر بهمن ماه میتوانند جهت دریافت سهمیه خود اقدام کنند سهمیه آنها از طریق سامانه حذف خواهد شد.
انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675