آخرین اخبار

12. ارديبهشت 1402 - 12:27
به همت معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دوره‌های آموزش رایگان مشاغل مختلف در مناطق کم‌برخوردار کهگیلویه و بویراحمد در حال اجرا است.

به گزارش خبرلنده،ایجاد مشاغل مختلف یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت‌های مختلف از ابتدای انقلاب اسلامی بوده است؛ ولی توجه به آموزش مشاغل یکی دیگر از مهم‌ترین مباحثی است که همواره باید موردتوجه قرار گیرد.

یکی از مهم‌ترین رویکردهای توسعه محور در ایجاد مشاغل تخصصی آموزش دادن درست و هدفمند به آحاد جامعه در راستای بسترسازی برای مشاغل خرد است که نقش و سهم مهمی در اشتغال دارند.

به همین منظور یکی از سیاست‌های راهبردی در دولت سیزدهم در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری دوره‌های مختلف رسته‌های شغلی در مناطق محروم کشور است.

 دوره‌های آموزشی رایگان در مناطق کم‌برخوردار به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنده با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در روستاهای محروم شهرستان لنده در حال برگزاری است.

اسماعیل زارعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنده در گفتگو خبرنگار این پایگاه خبری گفت: در ادامه برگزاری دوره‌های متعدد آموزش رایگان هنر، دوره‌های قالیبافی و طراحی، عکاسی، فن بیان و رشته‌های مختلف دیگر با حضور چشمگیر برداران و خواهران علاقه‌مند در مرکز شهرستان و بخش‌ها و روستاهای تابعه در حال برگزاری است.

زارعی در آیین افتتاحیه تعدادی از این کلاس‌های آموزشی در روستای قیام گفت: هزینه این دوره‌های آموزشی کاملاً رایگان است و شرکت‌کنندگان هیچ‌گونه هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

وی هدف از برگزاری این دوره‌ها را توانمندی شرکت‌کنندگان جهت افزایش اشتغال و افزایش بهره‌وری از استعدادهای مختلف و فراهم‌کردن زیرساخت‌های اشتغال در روستاها دانست.

دوره قالی‌بافی در روستای قیام با حضور علاقه‌مندان به این رشته باتوجه‌به تمرکز شرکت قالی استان و جمعیت خوب این روستا در حال برگزاری است.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---

 

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675