آخرین اخبار

28. ارديبهشت 1402 - 15:45
روحانی مصلح و محبوب مردمی حجت‌الاسلام حاج سید عبدالحسین میری از بزرگان ایلات بهمئی و طیبی ساعتی پیش درگذشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبرلنده، روحانی وارسته حجت‌الاسلام سید عبدالحسین میری متولد ۱۳۱۲ در روستای شیلاودان از توابع کهگیلویه و بویراحمد بود که در همان سال‌های ابتدایی زندگی باتوجه‌به عشق و ارادتی که پدر بزرگوار وی به دین دیانت داشت بحث آموزش مسائل دینی و قرآن را در سرلوحه زندگی خویش قرارداد.

وی در همان سال‌های زندگی باتوجه‌به عشق و ارادتی که به روحانیت داشت وارد حوزه علمیه اهواز شد و درس طلبگی را نزد اساتید برجسته از جمله آیت اله انصاری تلمذ کرد.

وی از همان دوران جوانی باتوجه‌به عشق و علاقه‌ای که به انقلاب داشت در دفاع از اصول آرمان‌های انقلاب به رهبری امام خمینی (ره) به تبلیغ و تبیین اهداف انقلاب اسلامی پرداخت و بعد از آن نیز باتوجه‌به رسالت طلبگی که داشت در منطقه بهمئی و طیبی برخی شهرستان‌های استان خوزستان با رفع اختلافات خانوادگی و درگیری‌های قومی و قبیله‌ای و برداشتن رسوم غیرمتعارف اجتماعی گام‌های بزرگی برداشت.

حجت‌الاسلام سید عبدالحسین میری در شهرستان‌های بهمئی و لنده استان خوزستان به مصلح جنگ و جدال‌های خانوادگی و طایفه‌ای پرداخت به‌طوری‌که تمام منطقه وی را به‌عنوان مصلحی بزرگ می‌شناختند.

با شروع جنگ تحمیلی این سید بزگوار با اعلام حضور مردم برای حضور در جبهه های جنگ دعوت کرد و خود نیز چندین ماه داوطلبانه در دفاع مقدس حضور داشتند.

حجت الاسلام سیدعبدالحسین میری پس از دفاع مقدس به تبلیغ دین در روستاهای شهرستان بهمئی و لنده پرداخت در سال های پربرکت زندگی خویش همواره سعی در صلح وسازش در میان مردم ایلات بهمئی وطیبی داشت.

این سید پارسا پس از سال ها مجاهدت و تلاش در صلح وسازش و تبلیغ دین اسلام و دفاع از آرمان‌ها وارزش های انقلاب اسلامی پس طی یک دوره بیماری صبح امروز در شهرستان لنده دعوت حق را لبیک گفت.

مراسم تشییع و تدفین روحانی پارسا حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج سید عبدالحسین میری روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ١۴٠٢ رأس ساعت ١۶ در دارالرحمه شهرستان لنده برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87