آخرین اخبار

2. خرداد 1402 - 15:39
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لنده از تحقق کسب‌وکارهای کوچک برای اجتماع سازی ایده‌های کارآفرینانه در این شهرستان خبرداد.

سید زکریا تقوی نژاد در گفتگو با خبرنگارپایگاه خبرلنده،از برگزاری کارگاه‌های آموزش قالی‌بافی و گلیم‌بافی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در روستای قیام خبر داد.

تقوی نژاد گفت: کتابخانه عمومی شهدای قیام با تلاش‌های مسئول فعال این کتابخانه در راستای توسعه کسب‌وکارهای کوچک از سوی کتابخانه‌ها با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنده کارگاه آموزشی قالی‌بافی و گلیم‌بافی را راه‌اندازی کرد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لنده افزود: کتابخانه عمومی فرصتی مغتنم برای توسعه کسب‌وکارهای کوچک و اجتماع سازی ایده‌های کارآفرینان است و با امکاناتی همچون منابع، فضا و می‌توانند به‌خوبی از کسانی که مشتاق راه‌اندازی کسب‌وکاری محلی هستند، حمایت کنند.

وی با اشاره به نوپا بودن این رویکرد بر لزوم انجام پژوهش‌های علمی و عملی در این مسیر تأکید کرد و افزود: با برگزاری همایش بین‌المللی «کتابخانه‌های عمومی و کسب‌وکارهای کوچک» در مهرماه سال جاری در شهر مقدس مشهد، نقاط قوت و ضعف و همچنین چالش‌های پیشروی این رویکرد شناسایی خواهد شد.

فریبرز تقی‌پور، مسئول کتابخانه شهدای قیام گفت: کتابخانه‌های عمومی با گستره فعالیت محلی و نیز باتوجه‌به شناخت خوبی که از وضعیت محیط و منطقه خود دارند، می‌توانند نقش پررنگی در توسعه کسب‌وکارهای محلی داشته باشند.

وی افزود: علاوه بر این کتابخانه‌های عمومی نقش مهمی در آموزش و توانمندسازی افراد دارند؛ ایجاد، توسعه و حفظ کسب‌وکارهای محلی، نیازمند اتصال متقاضیان به حرفه‌مندان و منابع موردنیاز است و کتابخانه‌ها می‌توانند؛ مانند پلی میان این دو عمل کنند و نقش اثرگذاری در این زمینه داشته باشند.

در پایان این کارگاه دو گواهینامه معتبر از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صنایع و گردشگری به اعضا اعطا می‌شود که هر کدام از اعضا می‌توانند با همین گواهینامه و اخذ وام‌های ۴ درصد اقدام به راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک در روستا کنند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675