آخرین اخبار

16. شهريور 1402 - 14:26
نماینده اداره صمت در لنده خبرداد:
اجرای طرح نظارت بر بازار در لنده
نماینده اداره صمت در لنده از اجرای طرح ویژه نظارت بر نوشت‌افزاری‌ها و پوشاکی‌ها در این شهر خبرداد.

سید یاسین علویان سوق در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبرلنده، با اشاره به قرارگرفتن در آستانه بازگشایی مدارس گفت: طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس و سال تحصیلی جدید بر بازار نوشت‌افزار و لوازم مدرسه در لنده آغاز شد.

وی افزود:  در این طرح که تا ۱۵ مهرماه اجرا می‌شود، چگونگی عرضه انواع نوشت‌افزار، لوازم آموزشی و لوازم تحصیلی دانش‌آموزان بازرسی می‌شود.

نماینده اداره صمت در شهرستان لنده گفت: درج قیمت مصرف‌کننده روی بسته‌بندی محصولات از سوی واحد‌های تولیدی و نصب برچسب در محل عرضه از سوی نمایندگی‌ها و عوامل فروش، صدور و ارائه فاکتور فروش معتبر از سوی واحد‌های عرضه‌کننده لوازم‌التحریر، جلوگیری از فروش اجباری نوشت‌افزار به‌صورت سبدی به مشتریان و نظارت بر رعایت درصد سود مجاز در بخش‌های عمده و خرده‌فروشی از مواردی است که هدف بازدید‌های میدانی است.

علویان سوق خاطرنشان کرد: ممانعت از عرضه هرگونه اقلام نوشت‌افزار تقلبی و غیراستاندارد در سطح بازار و جلوگیری از فروش نوشت‌افزار منقوش به تصاویر غیراخلاقی و ضد ارزشی در سطح بازار و نظارت بر ثبت اطلاعات واحد‌های تولیدی و واردکنندگان لوازم‌التحریر در سامانه جامع تجارت از دیگر موارد قابل‌سنجش در بازرسی‌ها است.

وی در ادامه تأکید کرد: واحدهای صنفی متخلف در محل تشکیل پرونده و به تعزیرات حکومتی در شهرستان جهت تعیین جریمه و مجازات معرفی خواهند شد.

وی در ادامه گفت: انتظار داریم کسبه بازار نسبت به رعایت حال شهروندان باتوجه‌به مشکلات معیشتی کمترین سود ممکنه را اعمال کنند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675