آخرین اخبار

پربازدیدها

25. دى 1392 - 22:59
بخشی از وصیت نامه جاویدالاثر شهید سید پیرزاد رضوی : اگر هم شهید شدم، به عنوان شادی چراغهای مجلس عزایم را همواره روشن نگه داردید ، زیرا کسی که شهید می شود مرده نیست.

 

به گزارش خبر لنده ،بخشی از وصیت نامه جاویدالاثر شهید سید پیرزاد رضوی : اگر هم شهید شدم، به عنوان شادی چراغهای مجلس عزایم را همواره روشن نگه داردید ، زیرا کسی که شهید می شود مرده نیست.

 

زندگی نامه شهید سید پیرزاد رضوی

 

فرزند: میرکرم الله

 

محل تولد: روستای شا قربان (قیام )از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده

 

متولد: 1342

 

یگان اعزام کننده : بسیج دهدشت

 

محل شهادت: مریوان

 

تاریخ شهادت: 30/07/1362

 

زیارتگاه: روستای قیام از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده

 

 

 

شهید سید پیرزاد رضوی  درسال 1342 در خانواده ای سید و مذهبی در روستای شاقربان قیام از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده چشم به جهان گشود.

 

شهید رضوی با توجه سید بودن در انجام فرایض دینی بسیار جدیت به خرج می داد  .او نمونه بارز ی از اخلاق نیکو و دست داشتنی بود ، نحوه برخورد او با همسایگان و دوستان  همراه با متانت و بردباری بود.

 

 

شهید رضوی علاقه شدیدی به رفتن به سربازی و افتخار جانبازی برای دین اسلام داست و همواره دوست داشت با دشمنان و کفار ستیز کند .

 

شهید رضوی بعد از رفتن به سربازی و گذراندن دوره آموزشی  داوطلبانه به کردستان اعزام شد . که در تاریخ 30/07/1360 در منطقه مریوان کردستان به درجه شهادت نایل آمد.

 

فرازی از وصیت نامه­ شهید رضوی :

اگر شهید شدم برایم گریه نکنید و اشک نریزید، چون اگر ما نباشیم چه کسی از وطن دفاع می کند و اگر هم شهید شدم، به عنوان شادی چراغهای مجلس عزایم را همواره روشن نگه داردید ، زیرا کسی که شهید می شود مرده نیست ، بلکه نزد خداوند روزی می خورد . امام را نباید هرگز تنها بگذارید.

 

 

روانش غریق رحمت دائمی خداوند باد

 

انتهای پیام/م

 

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس