پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

25. دى 1392 - 23:51
محبوبیت و جایگاه معنوی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در میان ایرانیان و جهانیان آن قدر بالا است که همه ساله خیل عظیمی از عاشقان آن حضرت را در مشهد الرضا گِرد هم می آورد.

به گزارش خبر لنده ، حجت الاسلام مجتبی طیّب در مراسم عزاداری شهادت حضرت امام رضا(ع) در مسجدامام حسین (ع)شهرک فجر لنده اظهار داشت: مهمترین واقعه و رخداد زندگی مبارک حضرت علی بن موسی الرضا(ع)هجرت از مدینه به خراسان بود.

 

 

وی افزود:مسئله ولایتعهدی امام رضا(ع) همزمان با آغاز فعالیت سیاسی و ظالمانه دستگاه مأمون در برابر این امام بزرگوار بود که مسئله ولایتعهدی را مورد تهدید قرار داده بود.

 

 

مسئول طرح صالحین سپاه ناحیه لنده با بیان اینکه مأمون برای کنترل تمام زندگی امام رضا (ع) ایشان را به خراسان خوانده بود، تصریح کرد : محبوبیت و موقعیت امام رضا (ع) در بین مردم زبانزد بود و همین دلیل عاملی شد برای نگرانی مامون از نفوذ کلام ایشان در بین مردم خراسان.

 

 

وی در ادامه اظهار کرد: سیره علمی امام رضا(ع) آن چنان در جهان مشهور شده بود که در مباحث علمی دانشمندانی از مذاهب مختلف مانند مسیحی ، یهودی و هندی شرکت می کرد و در پایان همه آنها در مقابل علم آن حضرت سرتعظیم فرو می آوردند.

 

 

 طیب در پایان این مراسم خاطرنشان کرد: محبوبیت و جایگاه معنوی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در میان ایرانیان و جهانیان آن قدر بالا است که همه ساله خیل عظیمی از عاشقان آن حضرت را در مشهد الرضا گِرد هم می آورد.

 

 

انتهای پیام/م

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس