آخرین اخبار

25. شهريور 1395 - 21:41
شاد زیستن ,خبرلنده ,شهر غم, افسردگی, سبک زندگی ,کارهای فرهنگی , شاد بودن ,سیداسماعیل میری ,شاد ماندن, لنده
یادداشت:
فاصله مردم شهرم با شاد زیستن
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
بسياري از روان شناسان بر اين تاکيد دارند که شاد بودن منجر به تغييرات مثبت و بسيار مهمي در انسان خواهد شد و همین فرآیند باعث پیشرفت در محیط خانواده و اجتماع خواهد شد به طوری که مردم باهمدیگر مهربان تر خواهند بود و آستانه صبرشان نیز دوچندان خواهدشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده به نقل از پاتوق وبلاگنویسان شهرستان لنده، شادي و نشاط يک پديده طبيعي و از نيازهاي اساسي و لازمه زندگي انسان است که می تواند نقش مهمی در نحوه برخورد انسان ها با همدیگر درمحیط جامعه را برعهده داشته باشد.

 خلقت هستي به گونه اي است که خود به خود شادي هايي دارد مانند بهار طرب انگيز، گل هاي زيبا ، طلوع خورشيد ، آواز پرندگان و بسياري از پديده هاي ديگر در ذات خود نشاط به همراه دارد و تمامي اين ها شور و نشاط را نه تنها در وجود انسان بلکه در تمام موجودات جهان به وجود مي آورد.

بنابراين انسان ذاتاً شادي را دوست دارد و بر زندگي او تاثير مثبت مي گذارد به طوری که انسان های شاد همیشه از سلامتی و شادابی خاصی نسبت به سایر اقشار و افراد غمگین جامعه برخوردارهستند.

یکی از مهمترین دلایل افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه فاصله گرفتن از شاد زیستن و عدم تحمل همدیگر به واسطه کاهش میزان صبر است و این در حالی است که انسان های شاد همیشه دارای صبر و شکیبایی بیشتری نسبت به سایر اقشار جامعه هستند.

متاسفانه شهرستان لنده یکی از شهرستان های است که به دلیل مرگ و میرهای زیاد مردم این شهرستان کمتر از مقوله شاد بودن استفاده می کنند و همین موضوع نیز باعث شده است که در نوع پوشش لباس نیز از رنگ های کاملاً سنگین و افتاده استفاده کنند و کمتر از رنگ های شاد و روشن استفاده می کنند.

عدم برگزاری جشن های شاد و مفرح از سوی ادارت و نهادهای فرهنگی به بهانه های مختلف می تواند در کاهش آلام و دردهای مردم نیز تاثیرگذار باشد به طوری که هرزمانی که اعلام می شود امشب برنامه شادی در پارک شهر برگزارشود شاهد حضور باشکوه مردم در این جشن ها می باشیم که نشان دهنده خالی بودن جشن های زیبا و شاد در این شهرستان است.

متاسفانه نهادهای فرهنگی کسری بودجه را همیشه عنوان می کنند که این موضوع نیز بر شاد زیستن مردم تاثیر مستقیم داشته است به جزء یکی یا دو نهادی که همیشه متولی جشن ها در شهرلنده هستند متاسفانه سایر ادارات فرهنگی از زیربار شادکردن مردم شانه خالی می کنند که نیازاست خود را مورد ارزیابی قراردهند.

انسان شاد می تواند شهری شاد و جامعه شاد را بسازد و انسان های که به سمت شاد زیستن در حرکتند می تواند در پیشرفت و کاهش آسیب های اجتماعی نیز موثر باشند.

به هرحال يکي از بهترين منابع براي خلق خاطرات و لحظات خوش زندگي يادآوري شادزیستن و نگاه مثبت براي آينده است که امیدواریم مسئولان شهرم نسبت به شادکردن مردم با برنامه های و جشن های شادی دست بکار شوند تا شهری شاد و جامعه ای شاد داشته باشیم.(با استفاده از برخی منابع کمکی).

یادداشت: سیداسماعیل میری

انتهای پیام/م

دیدگاه‌ها

دلت ایا!!شهرستان به این آبادانی و مردمی اینقد مرفه وشاد کی دیده.ناشکری نکنید.قدر نعمات وزحمات مسعولان را بدانید!!
سلام در بحث اعتبارات هرجا اعتبار کم میاداز مقوله فرهنگی کسر میشود اونوقت هر معضلی را در جامعه هم به ادارات فرهنگی ربط میدن پس تکلیف چیست ؟

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://t.me/joinchat/AAAAAEGMzGypJ0js3R6rKg
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس