آخرین اخبار

11. خرداد 1396 - 9:22
باید یادآور شویم که از آقای استاندار که خود از نیروهای بومی و فردی با سواد و با تجربه بوده بعید است که چنین سخنی را بر زبان براند، یا اطلاعات غلط به وی داده‌اند یا اشراف کامل ندارند و یا می‌خواهند عملکرد مجریان انتخابات و زیر مجموعه خود را توجیه نمایند.

به  گزارش خبرلنده، محسن رحمانی‌پور طی یادداشتی در خصوص انتخابات شوراها آورده است: استاندار کهگیلویه و بویراحمد اخیرا مدعی شده که یکی از سالمترین انتخابات در طول برگزاری انتخابات‌های  گوناگون از ابتدا تا کنون در 29 اردیبهشت 96 در این استان رقم خورده است.

وی مدعی گردید که در طول ادواره گذشته این استان در حوزه برگزاری انتخابات با وضعیت قرمز شناخته شده بود که در 29 اردیبهشت سالم‌ترین انتخابات از حیث برگزاری  و رعایت قانون و مقررات مختلف، وضعیت این استان را بهبود بخشیده است.

در ادامه باید یادآور شویم که از آقای استاندار که خود از نیروهای بومی و فردی با سواد و با تجربه بوده  بعید است که چنین سخنی را بر زبان براند، یا اطلاعات غلط  به وی داده‌اند یا اشراف کامل ندارند و یا می‌خواهند عملکرد مجریان انتخابات و زیر مجموعه خود را توجیه نمایند. لذا در همین راستا نکاتی هر چند کوتاه و مختصر  را باید به آقای استاندار یادآور شویم:

1- از روزها و ماه‌ها پیش از انتخابات بدنه دولت در استان که خود نیز مجری انتخابات می‌باشند با تبلیغات گسترده تحت عنوان ارائه خدمات دولت تدبیر و امید و با استفاده از امکانات بیت‌المال و دولتی در شهرها و روستاها و بخش‌ها و استفاده گسترده از فضای رسانه‌ای نهایت تلاش خود را برای پیروزی شخص مورد نظر خود به کار گرفته‌اند.

2- بعضاً  مشاهده شده با وعده‌های فراوان از قبیل پست و مقام و ترفندهای دادن وام‌ها و تسهیلات سعی در جلب آراء به نفع آقای روحانی نموده‌اند بطوریکه علما و ائمه جمعه بارها فریاد زدند که این خلاف قانون بوده و نباید از این حربه استفاده کرد.

3- حضور رؤسای ادارات و نهادهای دولتی در ستاد انتخاباتی آقای روحانی و کمک‌های آنچنانی و تجهیز ستادها اظهر من الشمس بوده که این نیز بارها توسط مسؤولان و متولیان امر یادآوری و تذکر داده شده است.

4- اما جناب آقای استاندار حتماً اشراف دارید که برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستان در استان بعد از چنین سال اعتماد عمومی مردم را زیر سؤال برده بطوریکه بازشماری اندکی از صندوق‌های اخذ رأی و جابه‌جایی منتخبین بر شائبه ها مهر تأیید زده شد و نشان داد انتخابات شوراها که بایستی مظهر مردم‌سالاری دینی باشد با بکارگیری کسانی‌ که هیچگونه آموزشی ندیده‌اند و بر اساس سلیقه‌ و  خطوط سیاسی انتخاب شده‌اند، زیر سؤال رفته که در ادوار گذشته چنین اتفاقی نبوده و اگر بوده به حدی نبود که موجب سلب اعتماد مردم شود.

5-جناب آقای استاندار ورود و حضور مدیران و عوامل اجرایی ادارات و انتخابات که خود می‌بایست از معتمدان و امانتداران رأی مردم باشند در استقبال از کاندیدای پوششی (آقای جهانگیری) در مرکز استان و تعطیلی ادارات به همین مناسبت شایسته پیگیری توسط آن استاندار محترم می‌باشد.

در پایان باید یادآور شویم ما هم نظام جمهوری اسلامی را حاصل ایثار شهیدان، جانبازان و میراث گرانبهای امام عظیم‌الشأن می‌باشد دوست داریم و امید داریم مسؤولان ما به جای فرافکنی، ضمن آسیب‌شناسی فرایند انتخابات و شناسایی آسیب‌های آن موجبات افزایش اعتماد عمومی را فراهم و با کسانی که در فرایند بزرگترین آزمون ملت تخلفی داشته‌اند برخورد جدی شود.

منبع:فارس
انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس