آخرین اخبار

25. تير 1396 - 20:27
شورای نگهبان,هجمه علیه شورای نگهبان,شهرستان لنده,انتخابات,دشمنان,نظارت بر انتخابات,تصویب قوانین,نقش شورای نگهبان
یادداشت:
شورای نگهبان دیده بان بصیر انقلاب در طوفان ها و فتنه ها
نویسنده: 
محسن رحمانی پور-عضو هیئت نظارت بر انتخابات دفتر شورای نگهبان شهرستان لنده
باتوجه به اینکه این نهاد مقدس همواره مورد تائید حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بوده است به خوبی می توان به نقش این نهاد مقدس در جمهوری اسلامی پی برد که مقام معظم رهبری نیز بود و نبود شورای نگهبان را بود و نبود جمهوری اسلامی می دانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، در جمهوری اسلامی ایران که یکی از مدل های حکومت الهی و پدیده ای بی نظیر در تاریخ است وجود ارگان ها و نهادهای مختلفی شکل گرفته است که از آن جایی که این حکومت می بایست براساس احکام و قوانین و مقررات دین مبین اسلام باشد.

 خبرگان قانون اساسی که نمایندگان مردم بوده اند در تدوین قانون اساسی شورای نگهبان سه وظیفه مهم را برعهده دارد که بررسی مصوبات مجلس شورای اسلامی، تفسیر قانون اساسی، نظارت بر انتخابات خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری به استثای شورای اسلامی شهر ورستا که برابر قانون برگزاری این انتخابات با مجلس شورای اسلامی است.

در مقایسه با نظامات سیاسی کشورهای مختلف جهان به خصوص کشور های مدعی دوموکراسی نهادهای نظارتی وجود دارد که به عنوان نمونه در فرانسه دادگاه قانون اساسی، در برزیل دیوان عالی انتخابات، در امریکا کمیته برگزاری انتخابات که زیر نظر مجلس سنا و نمایندگان امریکا انجام وظیفه می کند و در جمهوری اسلامی ایران که دارای دو رکن اساسی جمهوریت و اسلامیت می باشد کلیه تصمیمات باید منطبق بر شرع و بر اساس مراجعه به این شورا صورت گیرد.

بیش از 39سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذردکه انتخابات مختلفی نیز در این سالها برگزارشده است که نهاد مقدس شورای نگهبان براساس اصلو مهم و مندرج در قانون اساسی همواره وظیفه نظارتی خویش را به نحو احسن انجام داده است.

اساساٌ اقتدار این شورای در حفظ و حراست از ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع از صیانت کشور باعث شده است که در این سال ها همواره از سوی دشمنان داخلی و خارجی مورد هجمه های مختلف قرارگیرد که در سال ها گذشته این فشارها چند برابر نیز شده است.

شورای نگهبان به عنوان ناظر انتخابات مختلف به خوبی در این سال ها به وظیفه قانونی خود به خوبی عمل کرد و در بحث برگزاری انتخابات شورای اسلامی همه صاحبنظران، کارشناسان و حتی مخالفین شورای نگهبان نیز به این نتیجه رسیده اند در صورتی که نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا برعهده شورای نگهبان بود این همه جنجال و هیاهو در انتخابات شورای شهر و روستا صورت نمی گرفت.

بیشتر جریانات سیاسی به نحوه برگزاری انتخابات شورای های اسلامی شهر و روستا اتقادات زیادی داشته اند که همه متفق القولند که اگر نظارت آن برعهده شورای نگهبان بود اعتماد مردم زیر سئوال نمی رفت.

باتوجه به اینکه این نهاد مقدس همواره مورد تائید حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بوده است به خوبی می توان به نقش این نهاد مقدس در جمهوری اسلامی پی برد که مقام معظم رهبری نیز بود و نبود شورای نگهبان را بود و نبود جمهوری اسلامی می دانند.

محسن رحمانی پور-عضو هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان لنده

این یادداشت از سری یادداشت های مخاطبان این پایگاه خبری می باشد که عواقب صحت و یا کذب بودن  این نوشته برعهده نگارنده خواهد بود.

 

انتهای پیام/م75

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس