پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

3. شهريور 1396 - 10:34
سؤال دیگر این که آقایان سیاسی که تصویر آن‌ها دیده می‌شود هر چند در حوزه سیاسی فعال هستند چه نقشی در توسعه صنعت استان دارند و آیا این‌ها ایده‌پرداز صنعت استان هستند؟.

به گزارش خبرلنده، داریوش بهنیا طی یادداشتی در خصوص اولین سفر وزیر جدید صنعت و معدن پس از تشکیل دولت دوازدهم به استان کهگیلویه و بویراحمد آورده است: آقای شریعتمداری خوش آمدید و به رسم ادب و مهمان‌نوازیی و به گویش زیبای لری پاتون سر تیلمون.

همان‌گونه که در برنامه چهار ساله تنظیمی از سوی مسؤولان ارشد استانی در ابتدای شروع به کار دولت یازدهم آورده شده است یکی از محورهای اصلی توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد که به آن در این سند اشاره شده توسعه صنعت است.

البته حرف از صنعت در استانی که به اندازه انگشتان یک دست صنایع بزرگ و اشتغال‌زا در حد کلان ندارد و بخوانید اصلاً ندارد؛ چندان مشکلی را برطرف نمی‌کند.

استانی که کمترین سهم را در حوزه صنعت در کل کشور دارد و همین قحطی واحدهای صنعتی بزرگ می‌طلبد که مسؤولان استانی و کشوری بیش از آن که عزم خود را بر سیاسی‌کاری بگذارند به فکر توسعه صنعت در استان باشند.

اما قابل توجه صنعتگران هم استانی اینکه روز گذشته آقای محمد شریعتمداری بخوانید «وزیر صنعت و معدن و تجارت» وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شدند.

ما نیز نه دوباره بلکه صد باره این حضور را ارج می‌نهیم و قدم ایشان را به روی چشم می‌گذاریم اما سؤال این است با این همه بدبختی و کمبود و فلاکتی که در صنعت استان داریم باید آقای وزیر محترم قبل از دیدار با صنعت‌گران به دیدار سیاسیون استان در یک طیف خاص می‌رفت؟.

سؤال این است که آقای محمد شریعتمداری وزیر محترم صنعت و معدن و تجارت چه سنخیتی با حوزه سیاسی دارند که باید قبل از هر چیز با سیاسیون استان در یک طیف خاص دیدار داشته باشند.

سؤال دیگر این که آقایان سیاسی که تصویر آن‌ها دیده می‌شود هر چند در حوزه سیاسی فعال هستند چه نقشی در توسعه صنعت استان دارند و آیا این‌ها ایده‌پرداز صنعت استان هستند؟.

آقای شریعتمداری که باز هم مقدم ایشان را گرامی می‌داریم وزیر چه وزارتخانه‌ای هستند و ابتدا باید به دیدار چه کسانی می‌رفتند و لذا در کجای جهان سراغ داریم که وزیر صنعتی ابتدای سفر خویش را در منطقه‌ای و دیار و استانی با دیدار سیاسیون شروع کرده باشد؟.

اگر آقای شریعتمداری در اصفهان و شیراز که از صنعت اشباع شده‌اند و 100 سال از کهگیلویه و بویراحمد در حوزه صنعتی جلوتر هستند اقدام به این دیدار اولیه می‌کرد چندان جای تعجب نداشت چرا که در آن جا همه چیز روی ریل توسعه و پیشرفت است اما در استانی که باید با چراغ قوه به دنبال صنعت بگردیم و همین تعداد خرد و اندک صنایع هم صدها و بلکه هزاران مشکل دارند؛ دیدار با سیاسیون قبل از دلجویی از صنعتگران چه پیامی دارد؟.

باید به آقای شریعتمداری عزیز یادآوری کرد که استان ما از سیاسی‌کاری به ستوه آمده و امروز بیش از هر زمان به کار اقتصادی و جهادی به خصوص در حوزه صنایع و معادن نیاز دارد لذا با این گونه دیدارها بدآموزی را در استان ما رواج ندهید.

و اما استاندار محترم جناب آقای خادمی که بیش از هر مسؤول دیگر در این چهار سال همه را دعوت به پرهیز از سیاسی‌کاری کرده‌اند آیا به نظر شما نشست یک وزیر صنعتی قبل از هرگونه بسم‌الله با سیاسیون استان به معنای نفی همه گفته‌ها و فریادهای شما در سال‌های اخیر نیست؟.

آیا بدآموزی ندارد که وزیر صنایع در استانی که از سیاسی‌کاری رمقی در بدن ندارد و توان خود را از دست داده به جای دیدار با صنعتگران و چاره‌جویی برای آن‌ها قبل از هر چیز با سیاسیون بنشیند.؟

و آیا با همه دردهایی که استان دارد می‌توان از صنعتگران هم استانی درخواست کرد که شما هم صنعت را رها کرده و قبل از هر چیز به کار سیاسی روی آورید.؟

انتهای پیام/

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس