آخرین اخبار

پربازدیدها

30. آبان 1396 - 9:34
شکسته شدن سکوت,پاسخ,خبرلنده,جنگ زرگری,قدرت طلبی,دخالت مسئولان,شهرستان لنده,اخبار لنده,بی تدبیری مسئولان
یادداشت/
شکسته شدن سکوت و پاسخی تند
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
شاید باروش سخت باشد ولی باید به خودمان بقبولانیم که همیشه چوب انتخاب بد خودمان را اول خود باید بخوریم و بعد شهروندانی که به تک تک اعضای شورای شهر اعتماد کردند تا منادی استیفای حقوق شهروندانی باشند که با ورود به منازل یکی یکی آنان اقدام به جلب آراء آنان کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، امام صادق عليه‏ السلام در تحف العقول، ص376 خطاب به برخی از شاگردانش فرمودند: اَدَّبَنى اَبى بِثَلاثٍ ... ونَهانى عَن ثَلاثٍ : قالَ لى : يا بُنَىَّ مَن يَصحَب صاحِبَ السّوءِ لا يَسلَم وَ مَن لا يُقَـيِّد اَلفاظَهُ يَندَم ، وَ مَن يَدخُل مَداخِلَ السَّوءِ يُتَّهَم... وَ نَهانى اَن اُصاحِبَ حاسِدَ نِعمَةٍ وَ شامِتا بِمُصيبَةٍ ، اَو حامِلَ نَميمَةٍ ؛

 پدرم مرا به سه چيز ادب آموخت و از سه چيز نهى ‏ام فرمود . سه نكته ادب اين بود كه فرمود : فرزندم! هركس با دوست بد بنشيند ، سالم نمى‏ ماند و هر كس گفتارش را كنترل نكند ، پشيمان مى‏ شود ، و هر كس به جايگاه‏ هاى بد وارد شود ، مورد بدگمانى قرار مى‏ گيرد (زير سؤال مى ‏رود) و آن سه چيز كه مرا از آن نهى فرمود: دوستى با كسى كه چشم ديدن نعمت كسى را ندارد، و با كسى كه از مصيبت ديگران شاد مى‏ شود و با سخن‏چين.

چند صباحی است که روند انتخاب شهردار لنده به مهمترین موضوع بین شهروندان تبدل شد که متاسفانه طولانی شدن این رویه باعث شد که افراد فرصت طلب و دست های پشت پرده به همراه دخالت های بی جا و به جا برخی از مسئولان که بیشتر جنبه منفت عمومی را بیان کرده اند باعث شده است که اوضاع آشفته شورای شهر آشفته تر شود و چالش ها دوچندان شوند.

شاید باورش سخت باشد ولی حکایت این روزهای شورای شهر به گونه ای است که روند اتخاب شهردار از خردگرایی به جنگ زرگری، طایفه بندی، جناحی، سیاسی کاری و هزاران برچسب ها و وصله های ناجور  در فضاهای مجازی و در گفت وشنودهای روز مرده مردم تبدیل شده است.

منفعت های شخصی، جناحی و سیاسی باعث شده است تا کفه های ترازوی شورای شهر دایما بالا و پائین شوند و خیلی از انسان های شریفی که رزومه به دست روزی با دعوت شورا به دفتر شورای مراجعه کرداند از کفه های خارج از عدل و انصاف به زمین بخورند مسیری که از ابتدا خوب پیش بینی شده بود مسیر دیگر به خود بگیرد.

در تازه ترین چالش ها افرادی به عنوان گزینه های شورای شهر لنده معرفی شده اند که یکی رئیس شورای شهر است و دیگری مدیر جهاد کشاورزی است که ظاهراً هر دو با سه رای انتخاب و هر دو نیز با دو رای مخالف مقابل هم صف آرائی کرده اند که در جلسات بعد بازهم برگه های رای در حضور فرماندار شهرستان حکایت از همین مسئله داشت که بازهم چینی اعتدال و تدبیر شکست و بازهم دونفر دیگر از اعضای شورای ساز مخالف زدند و این بازی همچنان ادامه دارد.

در تازه ترین چالش ها امروز ایرج جرنده رئیس شورای شهرلنده در مصاحبه ای با یکی از سایت های محلی استان با حمله مستقیم به فرماندار شهرستان لنده وی را به دخالت مستقیم در انتخاب شهردار لنده متهم کرد.

وی دخالت فرماندار لنده و پیگیری وی و تائید حکم انتخاب مختار مشهدی زاده رئیس فعلی جهاد کشاورزی شهرستان لنده برای تصدی شهرداری از سوی استاداری است.

 رئیس شورای شهر لنده از فرماندار این شهرستان خواست تا در انتخاب شهردار دخالت نکند چرا که  این انتخاب ربطی به وظایف وی ندارد.

نکته جالب تر اینکه دارا کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده در گفت و شنود با همان سایت محلی استانی ضمن رد ادعای دخالت در روند انتخاب شهردار لنده نیز اظهارات رئیس شورای شهر را عملاً تکذیب کرد.

وی افزود: براساس قانون ، فرماندار می تواند بدون حق رای در جلسات شورای شهر شرکت کند و ما نیز براساس قانون و برای جلوگیری از ضرر عمومی ناشی از تاخیر انتخاب شهردار که تاکنون سه ماه به تاخیر افتاده است در این جلسه شرکت کردیم .

 فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: تمامی موارد گفته شده از سوی ایرج جرنده(رئیس شورای شهرلنده) اتهام زنی و توهین است و شهردار را شورا انتخاب کرد نه فرمانداری و این توهین به شورای شهر است که ما برای آنها شهردار انتخاب کنیم .

حال نتیجه می گیریم که آقایان عضو شورای شهر و مسئولان دلسوز شهرستان لنده بیایید برای دپوی زباله های شهر، فضای سبز غبار گرفته شهر، مزایا و حقوق معوقه رفتگران، مطالبات و معوقات عقب مانده شهروندان و برای داشتن شهری به دور از حاشه و حاشیه سازی و برای جلب اعتماد عمومی مردم به همه شما به این جنگ های زرگری، طایفه گرایی، سیاسی کاری و هر اسمی که دارد پایان دهید و با انتخابی فراجناحی و به دور از مسائل حاشیه ای و طایفه ای فردی اصلح را انتخاب کنید تا بیش از این مردم چوب بی تدبیری ها را نخوردند پایانی خوش برای تصدی جایگاه شهرداری لنده یکبار دیگر رقم بخورد.

امیدواریم باهم و برای مردم خدمات عمومی را تسهیل کنیم نه زلزله ای باشیم که بر سر مردم آوار شویم.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس