پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

3. اسفند 1396 - 15:20
یادداشت:
مدیریت بیمار استان کهگیلویه وبویراحمد
نویسنده: 
سیدمجید خرمی
اگر اخلاق در بدنه فرسوده مدیریت استان باشد ، باید با دیدن این همه بدبختی هایی که دراستان وجود دارد، قید بودن را به رفتن بزنند. مرا با آنکه مهری در این تدبیر بود، ولی عهدی است با دلم. کاش این حرف مدیران ما بود.

به گزارش خبرلنده، سید مجید خرمی در یادداشتی در خصوص وضعیت مدیریتی استان نوشت: من منتقدم. وبراستمرار این مدیریت پوشالی و منفعل نقد دارم. هرچند قلبم در استان است و مثل طاهای دانشی توان فراموشی اش را ندارم، ولی از دیدن منطقه تاراج شده وزیبایم دردمندم و به دفعات متعدد با مقاله های دردآلودی این حس را درسایت ها وجاهای دیگر منعکس کرده ام. برخورد هواپیما، خود نشانگر نوع دیدگاههای کلان در رابطه با استان ما ونهایتا جنوب کشور است واین طرز برخورد مرکز نشینان، نشاندهنده پایداری تبعیض وعدم همت و تلاش آنها برای تغییر شرایط زندگی ماست.

 

 بدبینانه تر آنکه، این دیدگاه برتربینانه، مانع تغییر شرایط مدیریتی و رفع مشکلات جدی استان ماست واین روند قطعا تا زمانهای زیادی تداوم دارد و وجود مهره های ارزشمند انگشت شمار و نیز مترسک های بی خاصیت، از تزریق شده های خوش شانس، نتوانست در تغییر فقر، تبعیض وبی عدالتی در بودجه ورفاه تاثیرچندانی داشته باشد.

 

 شرم آور است وقتی رودخانه های پرآب این استان ، مناطق زیادی را به غیر از خود استان ، سیراب می کند وحسرت داشتن منافع اش نصیب ما می شود.

 

شرم آور است بیش از سی در صد نفت وگاز استان، تا آستارا را از سرمای مداوم محفوظ میدارد ودود وآلودگی اش نصیب همیشگی ماست و رفاه زده اردبیلی، پرداختی فیش گازش، از لنده نشین فقیری که توان هزینه تحصیلی فرزندش را ندارد کمتر باشد.

 

 ناباورانه است که اگر استخدامی باشد، فلک زده ای در بهمئی باور داشته باشد که تبعیض وپارتی بازی مدیران مرکز نشین، مانع جذب واستخدام اوست. برای یک بار هم شده به خود بیاییم و برای استان مان فکری اساسی کنیم.

 

اگرنفعی در سالها استخراج منابع فسیلی بود، می توان امیدوار بود که زنگنه هدف بهتری برای پتروشیمی بویراحمد دارد.

سالها انتخاب نامعقول  بدنه اجرایی استان، آسیب های جدی وارد کرده که جبران ناپذیر است و وجود این همه مدیر کلان استانی نتوانسته زخمی از استان را شفا دهد. مردم باید بخواهند، تا آنچه که هست، به آنچه که باید باشد، تغییر یابد.

سید مجید خرمی-لنده

انتهای پیام

دیدگاه‌ها

درود بر سایت خبر لنده

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس