پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

1. مرداد 1397 - 18:16
وقتی شهر14هزارنفری بحران را پشت سر می گذارد:
بررسی آخرین وضعیت آب در شهرستان لنده+تصاویر
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
بحران آب یک مسئله جهانی است که به تبع این بحران کشور ایران و استان های جنوبی و دارای آب و هوای گرم و خشک کشور بیشتر درگیراین پدیده هستند که این پدیده به خصوص تنش آبی در برخی استان ها باعث جیره بندی آب شده است.

به گزارش خبرلنده، آب مایه حیات هر موجودی در کره خاکی است که به دلیل تغییر اقلیم ها و خشکسالی های پی در پی در چند سال گذشته باعث بروز مشکلات برای ساکنین شهرها و استان های گرم و خشک شده است.

بیش از 90درصد اقلیم کشور ما خشک و نیمه خشک است که همین مسئله باعث بروز برخی مشکلات در حوزه آب می شود.

 

استان کهگیلویه وبویراحمد که روزی به سرزمین چشمه های جوشان معرف بود در سال های گذشته از این قائده مستثنی نبوده است و در بیشتر شهرها شاهد تنش آبی شدید هستیم که برخی روزها نیز شاهد جیره بندی آب و تقسیم آب به محلات مختلف هستیم که گواه این ادعا است.

 

شهرستان لنده از جمله شهرستان های گرمسیری استان کهگیلویه وبویراحمد است که به دلیل اقلیم گرمسیری آن در فصل تابستان شاهد بروز مشکلات در برخی مناطق شهری آن هستیم که امسال نیز در نیمه دوم تیرماه اعتراضات گسترده مردم شهرک فجر به دلیل کم آبی شدید است که به علت مصرف بیش از اندازه سایر مناطق شهر و بالا دست بودن این شهرک نسبت به مخزن آب شرب شهر بیش از8تا10 روز مردم این منطقه با معضل کم آبی شدید مواجه بودند.

مسئولان برای رفع سریع مشکلات کمبود آب شرب شهروندان این منطقه از شهر لنده تا زمان راه اندازی مخزن یک هزار مترمکعبی آب شهرک فجر به فکر استفاده از تانکر آبرسانی در دو نوبت صبح و عصر افتاده و با ارائه انتقال آب به این شهرک فعلا هیچ نقطه ای از شهرستان لنده مشکل آب ندارد.

برای رفع این معضل نیز با تخصیص اعتبارات صورت گرفته از سوی اداره آب و فاضلاب و پیگیری های فرمانداری شهرستان لنده در آینده نزدیک شاهد افتتاح  مخزن یک هزار مترمکعبی و خط انتقال آب شهرک فجر لنده و بهره برداری از آن خواهیم بود.

چند روز پیش نیز به علت نوسانات برق شهرستان لنده یکی از پمپ های آب خط انتقال روستای آبرزگه از مدار خارج شد که پس از 48ساعت تلاش کارکنان آب و فاضلاب این مشکل مرتفع و آب شهر لنده نیز وصل شده است.

انتهای پیام

 

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس