پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

17. آبان 1397 - 18:40
رُشد واقعی فرهنگ عمومی یکی از مهمترین مولفه های است که برای تحقق آن باید ابتدا از خود شروع کنیم و آن را به فرزندان‌مان بیاموزیم.

به گزارش خبرلنده، سید اسماعیل میری در یادداشتی به مقوله فرهنگ و جامعه اشاره گرده که مشروح آن را در زیر می توانید مطالعه نمایید:

 فرهنگ مهمترین و زیربنایی ترین مبحث در هرجامعه است که توجه حاکمان به آن یکی از مهمترین مولفه های توسعه قدرت آن حکومت و نفوذ در سایر جامعه دیگر است.

امروزه فرهنگ به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای توسعه فراگیر در کشورهای جهان به شمار می آید که یکی از مهمترین آیتم های شناخت یک کشور نیز تلقی می گردد.

فرهنگ و رسوم دو مبحث مهم در کاهش نفوذ فرهنگ های بیگانه هستند که با آموزش صحیح مباحث فرهنگی می توان در مقابل نحله های فرهنگی از این میراث ماندگار صیانت کرد.

رُشد واقعی فرهنگ عمومی یکی از مهمترین مولفه های است که برای تحقق آن باید ابتدا از خود شروع کنیم و آن را به فرزندان‌مان بیاموزیم.

اگر بخواهیم به رشد فرهنگی مناسب در جامعه برسیم باید از تمام ظرفیت های موجود در انتقال مفاهیم و سنت کهن گذشته گان ما تلاش کنیم و لازمه تحقق این امر انتقال آن به فرزندان است.

فرزندان ما باید از هم اکنون خوب یاد بگیرند که باید در فضای فرهنگی جامعه بزرگ شوند تا آداب و رسوم گذشته گان را به عنوان یک فرهنگ کهن سینه به سینه منتقل کنند.

بدون شک فرهنگ، تعیین کننده‌ی نوع تفکر و احساس مردم یک جامعه است که باید متولیان فرهنگ در جامعه برای تبلور اندیشه های فرهنگی مطابق با آموزه های دینی و ملی تلاش کنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس