آخرین اخبار

28. ارديبهشت 1400 - 15:41
یاداشت:
زنان،کنشگران بدون ادعا در انتخابات
نویسنده: 
زینب جعفری فعال رسانه ای
انتخابات به عنوان یکی از مولفه های مهم مردم سالاری دینی است که برخواسته از اراده و جوشش یک ملت است و حضور زنان و مشارکت آنان در انتخابات ادوار گذشته نقش تعیین کننده ای داشته است و بدون شک در انتخابات خردادماه سال جاری این نقش نیز پررنگ تر از گذشته خواهد بود.

به گزارش خبرلنده،  زینب جعفری از فعالین حوزه رسانه در یادداشتی نوشت: نقش زنان در جامعه یک نقش پررنگ و کاملا مهم است چرا که شخصیت وجودی زنان در جامعه متاثر از عناصر و رویدادهای مهمی است که متاسفانه در ادوار گذشته کمتر به کنشگران اجتماعی توجه شده است.

پیروزی انقلاب اسلامی ایران باعث شد تا نقش زنان به عنوان یکی از ارکان مهم جامعه، شخصیت و جایگاه خویش را به دست اورد به طوری که برخی از جایگاه های مهم کشوری از جمله معاون رئیس جمهور و حتی وزیری ، نمایندگی مجلس شورای اسلامی و استاندار و فرماندار را نیز به خود اختصاص یابند که این مدیریت ها نیز همواره با موفقیت هایی همراه بوده است.

البته باید این مهم را پذیرفت که زنان نیمی از پیکره ی مهم جامعه هستند که در کنار فعالیت های خانگی و تربیت فرزندان و سایر مسائل نقش مهمی در فعالیت های اجتماعی و کنشکری در سطح جامعه دارند که این مهم باید از سوی متولیان به درستی مورد اهمیت قرار گیرد.

زنان در مقاطع مختلف تاریخی دوشادوش مردان این دیار ایستاده و در خلق حماسه های بی نظیر این دیدار همواره نقش پشتیبانی و گاهی هم در خط مقدم بودند که این رسالت و این خدمات بدون شک بر هیچکس پوشیده نیست.

حضور زنان در دفاع مقدس و تقدیم هزاران شهیده در روزهای دفاع مقدس مهر تائیدی بر فداکاری و رشادت های زنان در عرصه دفاع و بعد از آن تلاش زنان در حوزه های علمی، پزشکی، فناوری و سایر حوزه چنان سرآمد است که این نقش روز به روز پررنگ و پررنگ تر می شود.

بانوان ایرانی در حوزه مدیریتی کشور تلاش های خوبی داشته اند که در سایر حوزه ها از قبیل انتخابات نیز شاهد مشارکت گسترده این طیف در انتخابات و نقش تعیین کننده جمعیت آنان در بیشتر انتخابات قابل بررسی است.

انتخابات به عنوان یکی از مولفه های مهم مردم سالاری دینی است که برخواسته از اراده و جوشش یک ملت است و حضور زنان و مشارکت آنان در انتخابات ادوار گذشته نقش تعیین کننده ای داشته است و بدون شک در انتخابات خردادماه سال جاری این نقش نیز پررنگ تر از گذشته خواهد بود.

زنان ایران اسلامی به خصوص زنان لرتبار این بار نیز در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر حضوری فعالانه خواهند داشت و مشارکت خویش را در این انتخابات به منصه ظهور خواهند رساند تا برگ زرین دیگری بر افتخارات ایران اسلامی در عرصه های داخلی و بین المللی خلق کنند.

وعده دیدار همه ما سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای شهر در پای صندوق های رای در روستاها و شهرهای ایران اسلامی.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675