آخرین اخبار

29. ارديبهشت 1401 - 15:20
یک سرود و هزاران پیام:
سلام فرمانده، آغاز یک جهش بزرگ فرهنگی در کشور
نویسنده: 
زینب جعفری
«سلام فرمانده»از نسلی خبر می دهد که بیش از گذشته،تشنه ی ظهورِ موعود است؛نسلی که به یُمن «آگاهی» ،«اراده» و «آمادگیِ» خود،تحقق وعده ی الهی را به چشم خواهد دید.

به گزارش خبرلنده،زینب جعفری از فعالین حوزه رسانه استان در یادداشتی نوشت: در حالی که چندین سال بود که شاهد یک پوشش همگانی در حوزه فرهنگ و موسیقی به طور فراگیر در کشور نبودیم و شاهد ترویج سند ننگین 2030از سوی مبلیغین این سند در مدارس کشور بودیم ، اما امروز به یمن یک حرکت ارزشمند فرهنگی در سراسر کشور شاهد یک جوشش تازه در حوزه کادر سازی و توجه به مضامین و ارزش ها هستیم.

 

سرود ملی جدید "سلام فرمانده" نوید بخش یک حرکت موسیقیایی و تاثیر گذار فرهنگی و مذهبی در کشور است که امروزه آوازه این سرود زیبا و اثر فاخر  در سراسر کشور وحتی فراتر از مرز های سرزمینی ایران اسلامی هستیم.

 

شاید هنوز خیلی ها ندانندسرود جدید و ملی "سلام فرمانده"در وصف کیست و چه کسی را فرمانده می خواند که به او سلام داده می شود،امام زمان (عج) است، شاید هنوز خیلی ها در مضمون و محتوای این سرود ،چندان دقیق نشده اند.

محبت کودکان و دهه نودی ها به این سرود و حتی جاری شدن اشک های آنان در حال قرائت دسته جمعی این اثر فاخر هنری گواه روشنی است که می توان با آثار زیبا به زبان هنر و موسیقی یک حرکت جریان ساز در سراسر کشور ایجاد کرد و قطعا نوجوانان ما تشنه چنین مضامین فاخر و موسیقی دلنواز و هماهنگی هستند.

 

"سلام فرمانده" شروع یک جریان حماسی و ماندگار در کشور است که زمینه ساز ورود همه سازمان ها و نهادهای فرهنگی برای تولید چنین آثار فاخری است که به سرعت در سراسر کشور و حتی فراتر از مرز های سرزمینی ما شورآفرینی کند و مخاطب را وادار به همخوانی به این اثر زیبا کند.

 

"سلام فرمانده"از نسلی خبر می دهد که بیش از گذشته،تشنه ی ظهورِ موعود است؛نسلی که به یُمن «آگاهی» ،«اراده» و «آمادگیِ» خود،تحقق وعده ی الهی را به چشم خواهد دید.

در جامعه ای که موسیقی به سمت ابتذال و ولنگاری و تولید محتوایی بدون محتوا در حرکت است این اثر زیبا و فاخر می تواند زمینه ساز سایر سرود های حماسی با مفاهیم و محتواهای ارزشمندی باشند تا چنین در کشور موج آفرینی کنند.

 

در این سرود به زیبایی تمام به معرفی یاران امام زمان(عج) پرداخته است و در لابه لای آن از مفاخر حماسی و شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی یاد می کند که همه را سرباز فرمانده خطاب می کند و ما به سمت تربیت نسلی مهدوی فرا می خواند که در مفاهیم این سرود زیبا به درستی به تمامی این موارد اشاره شده است.

 

امیدواریم در سال جدید شاهد تولیدات آثار فاخر فرهنگی و حماسی با محوریت سرود ملی "سلام فرمانده" باشیم تا این چنین در سراسر کشور فراگیر شود تا زمینه ساز کارها و آثار فاخری در کشور باشیم.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675