آخرین اخبار

19. مرداد 1401 - 14:47
هنوز هم در عصر جدید شاهد هلهله فتنه گرانی هستیم که می خواهند با هل هله وفتنه انگیزی دست از کید و دشمنی با فرزندان

به گزارش خبرلنده، سید حسین موسویان در یادداشتی نوشت: شاید واقعه عاشورا یکی از حوادث تاریخی در عصر بشر است که چگونه مظلومانه 72تن از بهترین فرزندان رسول اکرم(ص) و صحابه ان را به خاک و خون کشیدند و زنان و دختران بنی هاشم را به اسارت بردند و در شام بلا چه هلهله های می کردند تا صدای رسای حضرت زینب(س) که فریاد رس کربلا بود به گوش مردم نرسد.

در صبح روز دوازدهم محرم سال 61 هـ .ق. کاروان اُسرای اهل بیت‌(علیهم السلام) وارد کوفه شدند. سرهای مقدس شهدا را در جلوی محمل‌ها حرکت می‌دادند تا اینکه این کاروان را در تمام کوچه‌ و بازارهای شهر گرداندند.

راوی در بیان گوشه‌ای از این جریان، چنین می‌گـوید: «دیـدم مـردم کوفه به کودکان گرسنه‌ای که در محملها نشسته بودند، نان و خرما می‌دادند که در این اثنا حضرت ام کلثوم‌(سلام الله علیها) با مشاهدة این رفتار، فریاد برآوردند: «ای مردم کوفه! صدقه بر ما خاندان حرام است!»؛ و نان و خرما را از دست کودکان می‌گرفتند و پس می‌دادند.

صدای شیون و گریة مرد و زن بلند شده بود که دوباره حضرت ام کلثوم(سلام الله علیها) فرمودند: «ای مردم کوفه! مردانتان ما را می‌کشند و زنانتان به حال ما می‌گریند؟! میان ما و شما، خدا در روز قیامت داوری می‌کند.»

در این هنگام حضرت زینب‌(سلام الله علیها)، حضرت فاطمه صغری(سلام الله علیها)، حضرت ام‌کلثوم (سلام الله علیها) و امام زین‌العابدین‌(علیه السلام) هر کدام خطبه‌های جداگانه‌ای ایراد فرمودند که در این خطبه‌ها، علاوه بر بیان فضایل اهل بیت‌(علیهم السلام)، مظلومیت امام حسین‌(علیه السلام) و اصحابشان و بی‌وفایی و بیعت شکنی مردم کوفه را یادآور شده و به افشاگری دستگاه حکومت یزید پرداخته‌ شده است.

 

بعد از اینکه مدتی اسرا در شام مقیم بودند یزید از قتنه مردم بیمناک شده و از نعمان بن بشیر، که قبلاً امیر کوفه بود، خواست فردی پارسا و امین همراه اسرا آنها را بنا به خواست خودشان روانه مدینه نماید. راوی می‌گوید: هنگامی که اهل و عیال امام حسین ـ علیه‌السلام ـ از شام برگشتند و به عراق رسیدند از راهنمای کاروان خواستند که آنها را از راه کربلا عبور دهد و ایشان قبر امام حسین ـ علیه‌السلام ـ را زیارت کنند و چند روزی بعد از رسیدن به کربلا مشغول عزاداری و سوگواری برای امام و شهدای کربلا بودند.

گویا خروج اسرا از شام به طرف مدینه در بیستم صفر 61 بوده یعنی مدت 20 روز از ورود به شام تا خروج از آن طول کشیده، بعد از زیارت قبور شهدای کربلا راهی مدینه شدند و بالاخره زینبی که با برادران و اقوام خویش از مدینه خارج شده بود بدون برادر و خویشان و با رنج سفر و داغ شهداء و مصیبت‌هایی که در طول این مدت دیده بود وارد مدینه شد.

در عاشورای سال 88وقتی که انتخابات کشور با حضور چنده میلیون نفری و مشارکت خیلی خوب مردم برگزارشده بود فتنه گران تاب این حماسه راستین ملت را نداشتند در عاشورای همین سال با آتش زدن علم ها و حسینیه ها و تکایای سیدالشهدا با رهبری فتنه گران معلوم الحال که تمامی برنامه های امریکا و اسرائیل را در منطقه اجرایی می کردند با هلهله و شادی در روز عزای پسر فاطمه زهرا(س) حوادث سال 61هجری قمری را تکرار کردند.

این فتنه گران با حمایت بی چون و چرای دست های مخملین امریکایی ها در داخل کشور و با پشتیبانی مستقیم امریکا چندین ماه کشور را به آشوب و به اصطلاح خودشان تا لبه پرتگاب بردند ولی غافل از این که خطبه رسای مقام معظم رهبری و بصیریت عاشورایی ملت ایران  آب سردی بود بر فتنه تماما امریکایی میرحسین موسوی و کروبی و خاتمی که می خواستند به اصطلاح خودشان تغییراتی را در کشور اجرایی کنند که ناکام ماندند.

در چند روز گذشته و در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان و یاران با وفایش نیز شاهد گزافه گویی و فتنه گری دوباره میر فتنه در اظهارتی سخیف در توهین به شهدای مدافع حرم بودم بودیم در حالی که این شهیدان در شام بلا در مقابل یزدیان زمان ایستادگی کردند و عاملی برای خنثی کردن فتنه داعشیان یا همان فرزندان ناخلف یزید بودند که می خواستند حرم اهل بیت(ع) را تخریب کنند.

اظهارات سخیف میر فتنه که خود عاملی برای به آشوب کشانیدن چندین ماهه کشور با همراهی اربابان خود بود نوعی دم تکانی برای ارباب جدید خود یعنی بایدن بود که همانند هلهله سربازان یزید در شام برای خنثی کردن صدای رسای حضرت زینب(س) صورت گرفت ولی غافل از اینکه مسیر و راهی که حضرت زینب(س) در پیش گرفته است بیش از 1400سال است که رساتر از گذشته به گوش نسل جوان رسیده است و عملکرد امثال شما یزیدان هرگز ره به جایی نبرده و روسیاه تر از گذشته در حال  فتنه انگیزی هستید.

بدون شک اگر رشادت و فداکاری و از خودگذشتگی همین مدافعان حرم نبود امروز هیچ نام و نشانی از امثال شما در این خاک وجود نداشت و بدانید تا مادامی که این شاهدان شهید و فرهنگ شهید و شهادت و بصیریت در کشور حاکم است امثال شما فتنه گران نمی توانید در این کشور فتنه انگیزی کنید.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675