آخرین اخبار

5. فروردين 1396 - 8:20
نوروز96, بهشت گمشده, خبرلنده, چشمه ساران, استان چهارفصل, مسافران نوروزی, موگرمون, منطقه موگرمون, تفرجگاه, درختچه مورد, لنده
معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان لنده:
«بهشت گمشده» جنوب ایران را بیشتر بشناسید +تصاویر
چشمه ساران سرد و آب و هوای خُنک در دل تابستان گرم و سوزان و جاری شدن روان آب ها در زمستان در منطقه تفریحی گردشگری موگرمون باعث هجوم گردشگران مناطق گرمسیری و سردسیری شهرستان های لنده، بهبهان، کهگیلویه و سایر استان های کشور به این منطقه گردشگری در لنده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده،«موگرمون» که به بهشت گمشده شهرت دارد همچون نگینی در شهرستان لنده و به تبع آن استان کهگیلویه و بویراحمد می‌درخشد و دارای جاذبه گردشگری و تفریحی مثل رودخانه جن بوده که با داشتن طبیعتی با درختان بسیار زیبا و آب زلالی که از دل کوه می‌جوشد تفرجگاه زیبا و دل‌نشینی را برای گردشگران به وجود آورده است.

در فاصله 10 کیلومتری ضلع شرقی شهرستان لنده منطقه ای زیبا و بکر واقع شده که موگرمون نام دارد، وجود چشمه ساران سرد و آب و هوای خُنک در دل تابستان گرم و سوزان در منطقه تفریحی گردشگری موگرمون باعث هجوم گردشگران مناطق گرمسیری از شهرستان های لنده، بهبهان، کهگیلویه و سایر شهرستان های استان خوزستان به این منطقه گردشگری در لنده شده است.

در کنار این منطقه تفریحی گردشگری زیبا سه مزرعه بزرگ پرورش ماهی قزل آلا و شالیزارهای برنج وجود دارد که وجود نیزارها و درختچه های زیبای مُورد(نوعی درختچه خشبو است که در صنایع داروسازی و عطر سازی کاربرد دارد)که زیبایی این منطقه را دوچندان کرده است.

تفرجگاه زیبا و دل نشینی که باعث می شود گردشگران زیادی را از شهرستان های گرمسیری استان چهارفصل کهگیلویه وبویراحمد و خوزستان و سایر مناطق استان های کشور به این منطقه زیبا فرا خواند.

حضور گردشگران اصفهانی، تهرانی، یزدی و مشهدی در این منطقه زیبا و تفریحی باعث شده است که سالانه برحجم این گردشگران افزوده شود.

هرچند مسئولان شهرستان لنده باید نسبت به آسفالت جاده دسترسی این منطقه و ایجاد سرویس های متعدد بهداشتی همت کنند.

آب و هوای مطبوع، درختانی با سایه ساری زیبا، چشم اندازی زیبا و وجود چشمه های مختلف در این منطقه زیبا باعث شده است که همچون نگینی زیبا در استان کهگیلویه وبویراحمد خودنمایی کند و به «بهشت گمشده جنوب ایران» معروف شود.

طبیعت زیبا و بکر منطقه گردشگری "موگرمون" گوشه‌ای از لطف خداوند است که چشم هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند و در اين روزها ميزبان خوبی برای گردشگران و مسافران نوروزی خواهد بود.

فیلم این منطقه زیبا را می توانید {اینجا} مشاهده نمایید:

گزارش و عکس: سید اسماعیل میری

انتهای پیام/م

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس