آخرین اخبار

18. فروردين 1396 - 13:12
ماسوله ایران, نگین زیبا جنوب, خبرلنده, باغات, گردشگران, نوروز96, شهرستان لنده, اخبار لنده, جاذبه های گردشگری, بخش مرکزی, روستای عروه
معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان لنده:
عروه نگین زیبای جنوب ایران+تصاویر
روستای سردسیری عروه با چشم اندازهای طبیعی و باغات سرسبز عناب وگردو به همراه چشمه همیشه جوشان، محیطی زیبا برای گردشگران و طبیعت دوستان در این فصل از سال است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، در پشت کوه های سخت گذر شهرستان لنده در استان چهارفصل کهگیلویه وبویراحمد، مردمانی در محیط زیبا همانند ماسوله شمال زندگی می کنند که سبک ساخت ساز و منازل آنان همانند روستای ماسوله است.

روستای سردسیری عروه با چشم اندازهای طبیعی و باغات سرسبز عناب وگردو به همراه چشمه همیشه جوشان، محیطی زیبا برای گردشگران و طبیعت دوستان در این فصل از سال است.

این روستا در فاصله 20کیلومتری شهرلنده واقع شده است که چشم اندازی زیبا با جاذبه های گردشگری و میحطی زیبا برای کوهنوردی است که همه ساله علاقه مندان به این رشته ورزشی نیز با عبور از این روستا به کوه سفید و سیاه، دلی مهرجان و موربید سفر می کنند.

چمشه همیشه جوشان و گورای روستای عروه پس از عبور از باغات عناب، گردو، سیب درختی و انار به دره فصلی جنوب روستا می ریزید که چشم انداز های زیبا از دوستی طبیعت با انسان ها خلق کرده است.

روستای عروه با چشم اندازی زیبا همانند ماسوله شمال ایران است که زمستان پوشیده از برف و تابستان دارای آب وهوای خُنک با چشم انداز های زیبا را برای گردشگران به ارمغان آورده است.

این روستا بیشتر به قطب دامداری و دامپروری معروف است چرا که شغل بیشتر ساکنین این روستا دامداری و کشاورزی است.

روستای عروه دارای 80نفر و از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده و در فاصله 20کیلومتری شهرلنده واقع شده است.

گزارش و عکس:سیداسماعیل میری

انتهای پیام/م75

دیدگاه‌ها

درود بر مردم شریف عروه و اسماعیل میری عزیز

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس