پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

18. آبان 1396 - 14:05
اربعین حسینی که می شود دل های عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) حال و هوای کربلایی به خود می گیرد به طوری که عده ای با پای پیاده به سمت امامزادگان و گلزار شهدا حرکت می کنند و بعضی ها اقدام به پخت و توزیع غذای نذری .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، امروز و در اربعین سید وسالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین(ع) عاشقان امام خوبی ها با پای پیاده مسیر هشت کیلومتری روستای مال ملا تا امام زاده عمادالدین ولی(ع) روستای مونه را با پای جان طی کردند.

امروز حال و هوای زائرین پیاده روی با نواهای محزون عاشورایی آمیخته شد و دل های زائرین اربعین حسینی نیز روانه بین الحرمین شده است.

مردم روستای مال ملا برابر سال های گذشته امروز نیز با پای پیاده با طی کردن مسیری 8کیلومتری بار دیگر به رسم ادب به نیابت از سید وسالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) به پابوس امام زاده ای از تبار حسین بن علی(ع) شرف یاب شدند و عرض ارادات خویش را به جای آورده اند.

در این مراسم عزاداری نیز آیت الله سید ابراهیم حسینی از فضلا و مدرسین حوزه علمیه قم که بادعوت امام جمعه، مسئول تبلیغات اسلامی شهرستان لنده میهمان ویژه این مراسم پیاده روی بود.

گفتنی است در طول مسیر نیز بعضی از مردم به صورت داوطلبانه اقدام به برپایی ایستگاه صلواتی کرده و از زائرین پذیرایی می کردند.

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس