پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

19. آبان 1396 - 18:46
ایستگاه سنجش سلامت به مناسبت هفته دیابت از طرف شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده و با همکاری مرکز جامعه سلامت شهری لنده برپا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، به مناسبت هفته دیابت در عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت ارتقا سطح سلامت جامعه ایستگاه سلامت در سطح شهرستان لنده بصورت دو پایگاه مجزا خواهران و برادران برگزار شد.

در این ایستگاه اقداماتی از قبیل: سنجش(قند خون_فشار خون_قد_وزن) و مشاوره تغذیه ای به مردم به صورت رایگان ارائه شده است.

امراله خانی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده در گفت گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: یکی از مهمترین دلایل ابتلا به بیماری دیابت و فشارخون عدم معاینه به موقوع و یا هر شش ماه یکبار مراجعه به پزشک است.

وی افزود: خانه های بهداشت در سطح شهر و روستاها و همچنین مرکز سلامت جامعه شهری به منظور پیشگیری و کاهش مبتلایان به قند خون آماده ارائه خدمات رایگان به عموم مردم از طریق همین پایگاه های سنجش سلامت است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: افزایش مرگ و میر ها ناشی از کم توجهی و عدم خود مراقبتی بعد از سوانح جاده ای است.

وی تاکیدکرد: ایجاد پایگاه های سنجش سلامت در مناطق مختلف شهر و خانه های بهداشت روستاها به منظور ارزیابی فرد از وضعیت خود در راستای ارتقای خود مراقبتی ایجاد شده اند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس