پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

4. دى 1396 - 14:49
حفظ و حراست از حیات وحش یک وظیفه ملی است که باید برای جلوگیری از تخریب و نابودی آن از روش های مختلف جلوگیری کرد در همین راستا عده ای از طبیعت دوستان اقدام به جانمایی آبشخوری برای حیوانات وحشی و پرندگان در نزدیکی یکی از روستاهای لنده کردند.

به گزارش خبرلنده؛ چندین سال است که محیط زیست و حیات وحش ما به واسطه هجوم بی رحمانه سوداگران و قاچاقچیان  همواره مورد تهدید و تخریب قرارگرفته است به طوری که برخی از گونه های جانوری به طور کامل از بین رفته و برخی دیگر نیز در خطر نابودی هستند.

امام هنوز هم انسان های هستند که برای نگهداری از محیط زیست و حیات وحش دل می سوزانند و گاهی با کاری هر چند کوچک باعث تجدید حیات وحش و ماندگاری بیشتر گونه های مختلف جانوری می شوند.

در یکی از این اقدامات عده ای از دوستداران حیات وحش در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان لنده در استان کهگیلویه وبویراحمد در اقدامی جالب یک آبشخوری برای حیوانات وحشی و پرندگان ایجاد کردند که با این حرکت حیوانات وحشی و پرندگان جهت تامین آب چندان متحمل زحمت نشوند.

این حرکت ارزشمند شاید از نظر خیلی ما انسان ها بی ارزش به شمار آید ولی همین حرکت زیبا عاملی برای بقاء گونه های مختلف پرندگان و حیوانات وحشی است.

به هرحال اگر همه ما انسان به همان اندازه که به فکر تخریب محیط زیست هستیم به فکر بقاء آ باشیم می توانیم شاهد رشد و نمو گونه های جانوری در حال انقراض در طبیعت باشیم.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس