پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

1. بهمن 1396 - 17:45
جاذبه های گردشگری, خبرلنده, روستای مورد قوی, روستای هزار جاذبه, اخبار لنده, مهاجرت, نداشتن راه ارتباطی, اخبار, لنده
معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان لنده:
مورد قوی روستای هزارجاذبه اما خالی از سکنه+تصاویر
مهاجرت بیش از حد روستانشیان به دلیل نداشتن امکانات اولیه از مهمترین چالش های فراروی سایر روستاها است که اگر وضعیت اینگونه باشد بدون شک سایر روستاهای فاقد جاده دسترسی مناسب نیز خالی خواهند شد.

به گزارش خبرلنده، امروزه روستاها به عنوان بهترین مکان برای قطب گردشگری، تولید و نگهداری دام و کشاورزی هستند که متاسفانه به دلیل عدم توجه به مطالبات اولیه ساکنین این روستاها در سنوات گذشته و حال شاهد افزایش بی رویه مهاجرت در این روستاها هستیم.

 

 

نداشتن راه ارتباطی مناسب یکی از مهمترین چالش های موجود در روستاها است که به واسطه همین امر نیز متاسفانه سالانه شاهد افزایش روند مهاجرت در روستاهای مختلف شهرستان لنده می باشیم.

 

 

بدون شک اگر روستانشیان ما از راه مناسب، امکانات اولیه همانند آب و برق برخوردار باشند هرگز به طمع شهرنشینی به شهر هجوم نمی آورند.

 

روستای مورد قوی( مورد: نوعی درختچه خوش بو) در فاصله 18کیلومتری شهر لنده در بخش مرکزی شهرستان لنده در استان کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است که روستای با هزاران جاذبه گردشگری و کشاورزی و بهترین محل برای دامداری است که به دلیل عدم دسترسی به جاده مناسب روستایی چندین سال است که خالی از سکنه شده است.

 

 

محیط زیبای روستا، بیشه زارها، چمنزارها و رودخانه زیبا و سرشار از ماهی به جاذبه های گردشگری این روستا افزوده است.

 

 

این روستا دارای محیطی مناسب برای گردشگران و طبیعت دوستان است که هنوز هم عده ای از کشاورزان منطقه در این روستا کشت و زرع می کنند ولی از نبود جاده دسترسی همچنان گلایه مندند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس