پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

9. مهر 1397 - 9:18
همایش پیاده روی سالمندان، با مشارکت شبکه بهداشت و درمان ،اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لنده به منظورتکریم سالمندان این شهر در هفته سالمند برگزار شده است.

به گزارش خبرلنده، صبح امروز، همایش پیاده روی سالمندان، با مشارکت شبکه بهداشت و درمان ،اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لنده به منظورتکریم سالمندان این شهر در هفته سالمند برگزار شده است.

در این همایش سالمندان با طی مسیر خیابان شهید بهشتی، شهید چمران با استقرار در پارک شهید فهمیده به اجرای برنامه روزجهانی سالمند پرداختند.

امراله خانی در این همایش با قدرانی از حضور سالمندان گفت: امروزه بیشتر سالمندان در معرض خطر بیماری های قلبی و عرقی، دیابت، چربی خون و سایر بیماری ها به دلیل عدم تحرک کافی و ورزش نکردن هستند که می بایست حتماً سالی دو بار با غربالگری و چکاپ کامل خود به فکر سلامت جسم و تن خود باشند.

وی افزود: افزایش نرخ سالمندی در شهرستان لنده در حال رشد است به طوری که هم اکنون بیش از 10درصد جمعیت مردم این شهرجزء سالمندان هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: باید با احترام و اکرام با والدین به ویژه در زمان سالمندی و سالخوردگی رفتار کرد و برای نهادینه کردن این رفتار اجتماعی باید فرهنگ سازی کرد.

وی با تاکید برانجام ورزش، تغذیه مناسب و دوری از مصرف دخانیات افزود: همه افراد، پیر می شوند مهم سالم پیر شدن است.

 

در پایان این مراسم به 30 نفر از سالمندان شرکت کننده در همایش (به قید قرعه) جوایزی اهدا شده است.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس